Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami nem jó a gépemmel, tud...

Pter56 kérdése:

Valami nem jó a gépemmel, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Azt csinálja a gép hogy felpörgeti a ventillátorokat és miután a merevlemez is elkezd pörögni, leáll és 4-5 másodperc után megcsinálja ugyanezt amíg ki nem kapcsolom a tápot, nem ad képet, Windows van rá telepítve, A gép Dell optiplex SX-280, 2GB ram van benne, Intel pentium 4-es proci és egy 100GB-os HDD.

valaki tudna segíteni?



aug. 16. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hardveraprón kb 10 ezer forint alatt lehet normálisabb gépet kapni. Nem éri meg javítani
aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd a fenébe. Lényegében bármi megadhatta magát benne. Ezer éves cucc.
aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Miért kéne hagyni, amikor teszi a dolgát? Nekem is van ilyesmi korú gépem, csak AMD, aktív használatban régi játékokhoz.


Amúgy 90%, hogy a táp a ludas. Szerencsére az a szabvány nem sokat változott az elmúlt 20 évben, egy ma újonnan kaphatót beleraksz és minden rendben lesz, csak le kell pattintani a 24 pines csatlakozó végét.


Esetleg megpróbálhatod előtte kicserélni az elemet és csinálni egy CMOS cleart, bár ez ilyen jelenséget ritkán okoz.

aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 elistvan ***** válasza:
Kedves 3-as! Ebben a gépben tuti nem ugyanis ez egy btx típusú brand gép magyarán minden fordítva van benne (a sima atx szabványú gépekbe álló háznál az alaplap jobb oldalt van a kártyákat balról tolod bele, itt az alaplap bal oldalt van a kártyákat jobbról tolod bele viszont hőterelő lemezekkel van megoldva az egész ház és a proci légterelése és hűtése ami az atx-nél klasszisokkal jobb) és a táp sem szabvány méretű a csavarhelyek nem ugyanott vannak. Max egy ugyanilyen típusú még bontott gépből vennék bele tápot vagy elektroműszerésszel megnézetni a kondikat nem-e púpos valamelyik.
aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a tápegységet, és nem volt semmi baja, kicseréltem benne az elemet és a procit is (egymásik ugyan olyanra) De a probléma még mindik ugyanaz
aug. 16. 20:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Csináltam rajta BIOS resetet, megnéztem másik táppal is és teljesen szétszedtem és összerektam de még mindig nem mükszik
aug. 16. 20:56
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 masik milyen tappal? arrol epp fentebb irtak, ha mas szabvanyuval... annak aztan sok ertelme volt


#5 "nem volt semmi baja" (tapnak)


honnan tudod? bekapcsoltad, tesztelted?

mert lehet tenyleg nem a tap a gond es tenyleg jo

de ennyi leirasbol ugytunik hogy ranezesre megallapitottad

ez komoly szakiknak se szokott menni

aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha csak nincs számodra eszmei értéke én is hagynám a fenébe 5k-ért 4X erősebb gépet kapni
aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy újat fogok venni, de biztos hogy ezt is megtartom, de azért köszönöm mindenkinek a segítséget.
aug. 20. 06:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!