Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy toronyhűtőknél a második...

Nagy toronyhűtőknél a második ventilátor mennyit ad a hűtéshez?

Figyelt kérdés
Olvastam egy hűtőt tesztet és azt írták ott,hogy nem értik a második ventilátort mert nem sokat ad a hűtéshez.Ez nem mindegyiknél van így?

aug. 9. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egytornyosaknál 5-10%

Duplatornyosoknál lehet 20% is akár.

aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem van egy egytornyos 5 hócsöves hűtőm,gondolkodtam,hogy teszek rá két arctic P12 pwm pst ventilátort nem tudom megérné a dolog vagy maradjon csak egy ventilátor?
aug. 10. 01:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy venti elég. Csendes venti, cserébe nem nagy a legszállítása sem. De ha elég, akkor mindegy.
aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

indokolt? ha rossz a hutes teljesitmeny kiprobalod

plusz venti hazra is atheto ha zero valtozas lenne veletlen


rengeteg mindentol fugg ez sokszor azert joval tobbet ad a masodik venti mint 20%


de az is elofordul hogy semmit szoval nem egyedi veletlen dolog

aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 tornyosnál felesleges 2 ventilátor mer mögötte ott van a ház ventilátora is.

Én egy ilyen ventilátort tetten a gyári helyet és tökéletes lett. Akkor még 3200 Ft körül árulták. 2mm-errel vastagabb de rálehet tenni. Hogy milyen színű az teljesen mindegy.

[link]

[link]

aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4/


Hát 5700X proci alapjáraton olyan 48-51 fok között volt és még mikor alig csináltam is valamit fel fel pörgött a ventilátor volt,hogy 1500 fordulat környékére 3700X nél nem igazán volt ilyen ugyan ezzel a hűtővel.

aug. 10. 11:58
 7/11 A kérdező kommentje:

5/


Milyen procit hűt és mennyit szokott maximum pörögni?

aug. 10. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

i5-11600 (melegedős). A fordulatszámot nem szoktam nézni mert nem zúg a ventilátorom..

5 hőcsöves hűtő van rajta.

aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Evvel a hűtővel szerintem nem lenne gondod.

[link]

aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8/


Nekem is 5 hőcsöves van a procin SilentiumPC Fortis 3 HE1425 nem rossz kis hűtő amúgy meg 33 fokos szobában zártabb házban is max nagyon max 73 fok volt a proci pl prime95 terhelés teszt alatt.Csak néha felpörgő venti zavar.És gondoltam mivel gyárilag adtak még felfogatót,hogy másik ventilátort is lehessen rátenni gondoltam lehet az jelenthetne valamennyit.De most őj házba építem a gépet lehet megnézem először most,hogy smint lesz és utána meglátjuk.

aug. 10. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!