Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop szétszerelés nélküli...

Laptop szétszerelés nélküli portalanításakor kikell ékelni a ventilátort hogy ne forogjon, ciripelhet attól ha nem tettem?

Figyelt kérdés

Mivel még garanciás így nem szedhetem szét. De kiporolni meg muszály volt. Így egy kézi 2 az egyben porszívóval ami szív és fúj is kifújtam belőle a port. 3 hónapos a laptop. Kb kéthetente kiporolom. Most elkezdett enyhén ciripelni a ventilátor benne. De nem értem, én okoztam benne kárt? Arra mindig vigyáztam hogy ne pörgesse fel a ventillátort jobban mint mikor önmagától dolgozik.


Lenovo Ideapad Gaming 3 Lenovo Ideapad Gaming 3 82K2007VHV



júl. 20. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, simán hazavághattad a ventiket ezzel.
júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Érdemes lenne kiékelni, igen.


Két dolog miatt:

Az egyik az az, hogy túl gyorsan megforgathatja a ventilátort, így fozokai sérüles keletkezhet benne, ami okozhat akár ciripelést is.

A másik pedig hogy a forgással így generátorként működik, és visszatáplálhatja az áramkört, akár túlfeszültséget okozva, ezzel meghibásodás lehetősége fennáll az alaplapon.


Ezek nagyon ritka esetek azért, de előfordulhat, ezért nagyon nem ajánlott, hogy forogjon a ventilátor tisztítás kötben.


Ha szerencséd van, akkor amúgy nem a csapágyban, vagy fizikailag romlott el valami, hanem csak behúztad a koszt a lapátokhoz, és most hozzáér. Így látatlanban csak találgatni lehet. Ha nem értesz hozzá, akkor inkább szervizben végeztesd az ilyen felafatokat, karbantartásokat.

Persze

júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha a csapágy lenne akkor mindig csinálná, állandó jelleggel? Mert ez csak akkor ha lassan forog vagy mikor bekapcsolom. Illetve először majdnem állandóan hallottam, aztán belefújtam mégegyszer és azóta csak ritkán.
júl. 21. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!