Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop márka az amit...

Melyik laptop márka az amit érdemes megvenni? HP? Lenovo? Asus? Dell? Stb?

Figyelt kérdés

aug. 7. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Lenovo, Dell.
aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindegyikből vannak jók, és kevésbé jók. Minden azon múlik, hogy milyen mélyre vagy hajlandó belenyúlni a zsebedbe.

Én Asust használok személyes célra már isten tudja hány éve, soha nem volt bajom vele. Van a családban Lenovo is, valami alsó kategóriás cucc, már vagy 10 éves, de még mindig bírja, igaz már a vesztét érzi, de még eldöcög linuxal. Ha rám hallgatsz, az Acert nagyívben elkerülöd, mert az összeszereléssel elég komoly gondok tudnak lenni.

De mondom, minden attól függ, hogy mennyit szánsz rá. Legalább 150000 forintot fektess ebbe a vásárlásba, mert az alatt nem érdemes vásárolni, pláne nem hosszútávra. Intel Core I3 (12 gen) legalább legyen benne, meg 8 de inkább ha lehet több GB ram, illetve 256 GB-os SSD az, amiről manapság el lehet indulni. Vagy AMD esetében a Rizen 3. Utána már a határ a csillagos ég.

aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik és egyik sem. A belépő szint az hulladék minőség mindegyiknél. A felső minőségszint pedig feleslwgesen drága mindegyiknél.


Én általában a dell vostro szériát szoktam javasolni, mert ez egy jó átmenet... fél-üzleti kategória. Tehát a műanyagok és a zsanér már egy jobb kategória, de még ki lehet fogni olcsóbban. HP-nál lenne ez a szint a pavilion, de hát vannak kétségeim.


Ha meg esetleg gamerr kell, akkor az megint teljesen más téma lenne.

aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fentebb jól írták, nem a márkát, hanem a modellt érdemes nézni. Minden márkában van jobb és rosszabb modell.

100.000 Ft körül újban belépő szintű laptopot kapsz, ezek tervezett élettartama kb. 3 év. Sajnos elég gyakori hiba, hogy egyes belső alkaltrészek hőtágulása eltér, ezért szó szerint leválik, nem lesz tartós életű. Egy ilyen laptopba legfeljebb úgy mennék bele, hogy megveszem rá az 5 év kiterjesztett garanciát, bár ez 30-40.000 Ft plusz költséget jelent, viszont jó eséllyel ki lesz használva. Használtan (felújítva) viszont ennyiért már 4-5 év átlag életkorú üzleti lapotpot vehetünk (eladótól függően 1-2 év garanciával), amit 10+ év élettartamra terveztek, ráadásul teljesítményben is erősebb, mint a hasonló árban lévő belépő szintű új. Illetve annak ellenére, hogy használt, tovább fogja bírni, hiszen sokkal hosszabb élettartamra tervezték, meg ha kereskedőtől vettük, lehet előtte egy irodában szolgált vagy prezentációra használták és üzemórára nem ment sokat (egy ilyen laptop új ára 400-500.000 Ft). Tehát azt mondom 100.000 Ft a minimális összeg, amivel érdemes neki kezdeni laptop vásárlásnak, viszont ekkora kerettel csak felújított, de garanciás gépet szabad venni.

150.000 Ft körül még mindig belépő kategória, csak választhatunk, hogy erősebb teljesítménnyel vesszük meg, vagy egy gyengébbet hosszabb (kiterjesztett) garanciával. Esetleg vehetünk ennyiért egy erősebb és fiatalabb üzleti kategóriás laptopot felújítva.

200.000 Ft körül kezdődik a középkategória legallja, ennyért azért már lehet találni jót, sajnos rosszat is (ha a specifikációk túl jól hangzanak, az valószínűleg a minőség rovására megy).

300.000 Ft körüli árban már valódi középkategórás laptopok vannak, ezek legtöbbjére 3 év gyári garancia van, és a tervezett élettartam olyan 6-8 év. Ezt én erős középútnak nevezném, egy átlagos felhasználó igényét bőven ki fogja elégíteni.

400.000 Ft áron már lehet kapni belépő szintű üzleti kategóriás laptopokat (de még erősebb otthoni használatra tevezetteket is). Üzletit akkor érdemes választani, ha a hosszú élettartam, és minőség fontos elvárás (hasonló árban az otthonihoz képest a teljesítménye gyengébb, az élettartama és a strapabírósága viszont jobb). Egy üzleti kategóriás laptopot hosszú távra veszünk, 10 évig legalább jó lesz. Nem véletlen keresett felújítva, mert 4-5 évesen még mindig jobb és gyorsabb, mint sok új laptop. Sajnos hátránya a gyors amortizáció (értékcsökkenés), különösen az elején, 4-5 évesen már kb. csak 100.000 Ft-ot fog érni.

500.000 Ft körül üzleti és gamer laptopok mennek. Az előbbi strapabíróbb és hosszabb életű, az utóbbi jobb videókártyával van ellátva.

Ennél drágább laptopra szerintem csak hardcore játékosoknak van szüksége, esetleg aki videóvágáshoz, 3D tervezéshez, vagy olyan speciális feladathoz keres laptopot, ami túlmutat az átlagos használaton. A végső ár több millió forint is lehet.


A kérdésre a jó válasz, hogy mindegyik márka jó, de ha újban keresgélsz, legalább a 250.000-es árszinten nézelődj, és nem feltétlen a legerősebb teljesítményű lesz a legjobb választás. Egyes gyártók használnak jelöléseket, pl. ha az van ráírva, hogy Elite, vagy Pro, az egy magasabb minőségre utal. Ha biztosra mennél, és belefér a keretbe, akkor nézz egy üzleti kategóriást, ami ezt a jelölést megkapta, az biztosan jó, tartós és strapabíró.

aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!