Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor,hogy érdemes...

Most akkor,hogy érdemes kialakítani a ház szellőzését?

Figyelt kérdés

Na most kaptam egy tippet,hogy pozitív nyomású szellőztetést alakítsak ki a házban



"Több levegő menjen be mint amennyi kifele megy . DE a befele menő levegő porszűrő mögött legyen . Tehát a te esetedben : elöl 3x140mm venti befelé . Hátul +fent (cpu hűtő felett) 1-1db kifelé.

A porszűrő ugye csökkenti a ventik teljesítményét ,tehát ezt is számításba kell venni.

Ventik fordulatszámával is lehet játszadozni ,hogy elérjük a kívánt belső légnyomást (pozitív)

Tesztelni pedig úgy tudod , hogy füstöt (pl füstölő) engedsz a résekhez ahol nincs venti (VGA alatti pci takarók pl) és nézed befele megy -e a füst vagy eltolja a háztól."


Viszont egy másik emberke azt mondta ez a pozitív meg negatív nyomás egy nagy baromság meg akkor pl az ajánlott venti elhelyezésekből a hátsó oké meg az elsők de fentre hátulra hülyeség.

Azt is mondta egy másik emberke,hogy a pozitív nyomás annyiból jobb pl,hogy kevésbé porosodik a ház belülről mint a negatív nyomásnál mondjuk a negatív nyomás picit jobb hűtési forma de a pozitív nyomás is nagyon jó.


Erre a cáfoló fickó csak annyit írt,hogy mindegy az negatív meg pozitív nyomás a por ott áll meg ahol alkalmas felületet talál.



aug. 4. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

"Több levegő menjen be mint amennyi kifele megy."

Ennél a pontnál nem olvastam tovább. Eleve hülyeség. Fizika nem így működik.

Azonoson nyomás mellet, amennyit betolsz, annyi jön ki máshol.


A ventilátorral maximum szabályozhatod az elosztást. Nekem a tetején van 3 (vízhűtő miatt) és 1 a hátulján. Ez fújja ki a levegőt. És egy az elején annak is a közepén. Nyilván az a fókuszáltabb és meglátszik a porszűrőn, de kap a szűrő ott is, ahol nincs venti.

aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én alapvetően hőcserélős szellőztető rendszert tartok ideálisnak. Az meg úgyis egy rendszer, megoldják benne az ilyeneket. A többletköltségeket visszahozza a fűtés/hűtésszámlán.
aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem milyen kategóriában vagyok 🤣🤣🤣🤣🤣
aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/


Igen ez csak egy számítógép ház 🙂

aug. 4. 23:42
 5/6 anonim ***** válasza:

#1:

Ezt úgy kell értelmezni, hogy több ventilátor legyen ami befele szív és kevesebb ami kifele fúj.

Alapból több helyen vannak lyukak a gépházon, legtöbbön alul, felül is, szóval nem lesz nagyobb nyomás, mert az "elszökik" amúgy is :D


Én amikor vettem gépházat direkt olyat kerestem ami mindenhol szűrős...jól át is baxtak...a képeken látszott, hogy felül-alul is van szűrő, de csak elől van.

Fentről a por simán belehullik, mivel lyukacsos a teteje.


Kérdező amire figyelj, hogy a levegő 1 irányba menjen és a ventik véletlenül se dolgozzanak egymás ellen. Tehát ha elől szívsz, akkor hátul csakis kifele fújd a levegőt! Én olyan ventit vettem (3db-ot) amin van egy kapcsoló és lehet szabályozni 1-3-ig a fokozatot, mennyire erősen fújjon, szívjon. Alapból ugye a gép is vezérli ezt, de ez még azon felül állítható.


Ami nekem még fontos szempont volt, hogy amennyire lehet nagy hűtőfelületem legyen (léghűtés párti vagyok) és direkt kocka gépházat vettem, hogy a kábelezés ne a légtérben legyen.

aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/


Na de most akkor felülre felesleges az az egy darab ventilátor ami kifelé szív?Elég lenne elöl 3 hátul meg 1?Az előző házam egy hangszigetelt be quiet silent base 600 volt ott felül 2 ventilátornak volt hely de csak 1 nek volt konkrét szellőző lyuk a tetőn,elöl meg ugye csak két oldalról tudott szívni.Na most amit vettem házat phanteks Eclipse P600S ez egy hibrid ház zaj szigetelt de elől meg felül levehető takaró lemez van a jobb szellőzés végett.Viszont itt felül 3 ventilátornak van hely és ha csak egyet teszek akkor még kettőnek van lyuk de ha ráteszem a felső tetőt akkor az összeset elzárja.Vagy csináljam azt,hogy előre három és nyitott előlap hátulra meg egy és a felső részt zárjam le?Egyébként a cpu hútőm egy nagy torony hűtő SilentiumPC Fortis 3 HE1425 még pl erre is lehetne még akár egy plusz ventilátort is tenni.

aug. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!