Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ettől a feszültségtől tönkre...

Ettől a feszültségtől tönkre tudnak menni a hardverek?

Figyelt kérdés

Az emberben lévő töltéstől érintés hatására el tudnak romlani a hardverek (pl alaplap)???


Kell földelőt viselni hogy ne égjenek ki az áramkörök?


Köszönöm a válaszokat!



aug. 3. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Kis eséllyel de igen, erre találták fel az említett eszközt.
aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
ember foldelest viseljen?
aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 salior ***** válasza:
81%

Igen, főleg ha műszálas ruhában bötykölöd.

80-as években "PLC" vezérlésű fa szárítokat csak leföldelt kezekkel volt szabad érinteni.

aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#3 hogy volt lefoldelve a kez?

komolyan nem ertem eleve szigetelni kell az embert elektromossagtol, mivel veszelyes, halalos ha nincs meg

ha konkretan foldeled azt jelenti atvezeted rajta elektromossagot ha az elenyeszo nem jelenthet gondot altalaban, de miert jo az ott pl ahol nagyfeszultsegben az ember foldeleskent mukodne?


statikus elektromossag amugy se fog a foldeleshez menni, pl ra van kotve az ember labara (vagy kezere ha mar arrol volt szo) egy madzag aluminiumbol, vagy olombol

hol is van ez a kezen amikor puszta kezzel ujjal hozzaer egy elektronikai eszkozhoz?

aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 salior ***** válasza:
85%

Amikor telepítettük a vezérlő egységet (PL kábeleket kötöttök be vagy javítani kellett),

mindkét csuklónkra tekertünk egy megblankolt zöld/sárga vezetéket.

A vezeték másik felét a szekrény földeléséhez kötöttük.


Gondolom csapott már meg statikus elektromosság. Ruhád feltöltődött.

A kialakulását gátolja meg a földelés, erre (is) találták ki.


Anno a MOS/FET tranzisztotokat is úgy forrasztottuk be, hogy aluminum csíkot raktunk a lábakra.

aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
70%

"komolyan nem ertem eleve szigetelni kell az embert elektromossagtol"


Kontár! A büdös életben nem hallottál még ESD védelemről?

Nézz már utána légy oly kedves véleményalkotás előtt!

aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy kell. A sok okos számítógép bűtykörész, utána meg csodálkozva írogatnak ide, hogy jaj nem tudom mi történt kékhalált dob a gépem pedig mindent jó és mindent jól raktam össze. Azt képzeld el, hogy a statikus elektromosság képes úgy is tönkretenni ezeket az érzékeny áramköröket, hogy azt te nem is látod. Az már igen durva amikor szikra, füst és égésnyom is van. Az esetek szerintem 90%-ában nincs szemmel látható nyoma.


Én laptop szerelésnél ezeket használom:

Alátét: [link]


Kesztű és karpánt:

[link]


[link]

aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Extrém minimális az esély erre.

[link]

aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:
25%

"Extrém minimális az esély erre."


Viszont nem nulla.

A gyárakban és szervizekben azért kötelező az ESD védelemi intézkedések betartása mert ezt az esélyt tovább szeretnék csökkenteni.


Otthon a sufniban a saját szakállára mindenki úgy tuningol ahogy akar.


A MOS áramkörök beépített ESD védelmet is tartalmaznak. De azoknak is van tűrőképessége. Ha egy kisülés ezt átlépi akkor az áramkörnek nagy eséllyel annyi.

Addig meg

aug. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!