Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a videókártyám?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam használtan egy RX 5500XT 8GB videókártyát

ki lett takarítva, újra lett pasztázva de a hőpadok nem lettek cserélve 99-100%-os terhelésen eléri 75-80C is és felpörögnek a ventilátorok 80-90%-ra.


Alaból egy 50%-ra szoktam állítani a videókártya ventilátor sebességét hogy ne melegegyen annyira.


Az előző kártyáim egy gtx 1650 és egy 1660 volt de egyik se melegedett 50-60C fölé 100% terhelésen 50% ventilátor sebességel.



aug. 3. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

"99-100%-os terhelésen eléri 75-80C is és felpörögnek a ventilátorok 80-90%-ra."


Gondoltál már rá, hogy max terhelésen 100%-on járasd a ventiket?


"Alaból egy 50%-ra szoktam állítani a videókártya ventilátor sebességét hogy ne melegegyen annyira."


Melegedjen. Amikor nem termel hőt akkor felesleges az 50%, elég a 25%-is.


Összefoglalva: amikor nincs rá szükség akkor magasabb fordulaton járatod a ventiket, míg amikor van akkor meg nem elég magas fordulaton. Mindezt nyáron :D

aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

110fokot bir a gpu (amikor mar lefojt) 75-80 fok az semmi, mas gpuknak se mellesleg


amugy kicsivel a 1660 tol is tobbet fogyaszt a 5500


valoban lehet hangos lesz de nyugodtan 100ra is tehetned ventit


amugy pedig lehet olyant hasznalsz vele amit nvidia n.konyebben kezelt (jobb hardveres szoftveres tamogatas)

amd viszont nem es ezert szenved vele


tobb fps ed van vagy gyorsabban dolgozik, stb?


mert caltani arra van ertelme amire szukseged van


mert amugy 5500XT 1650 tol is gyengebb osszesegeben...

aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert dolgozik. Az a dolga
aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!