Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC vásárlás játékra és blender...

PC vásárlás játékra és blenderezni megfelelő egy ilyen konfig?

Figyelt kérdés

Alapvetően van már egy Gigabyte Z790 D, I5 12400 fél konfig szerű valamim. A processzort akarom leváltani egy I5 14600, KF vagy használt garis I9 12900, F, KF szerű valamire, ha a hűtések is engedik akkor a K processzort akarok. Ezzel ki is maxolom a foglalatot sokáig akarom használni a procit. Ezért jó lett volna egy Raptor Lake I7. Csak éppen rémhíreket láttam róluk azért is nem megyek el addig. Azért, hogy tudjam egy kicsit húzni. De csak ha a processzor hűtőt nézem akkor arra annyit tudok szánni, hogy alap órajelen bírja. Mert elvileg az oc nem tesz olyan sokat hozzá az élményhez ha jó szilíciummal rendelkező procit fogok ki amit jól lehet tuningolni sem érem el a 15% előnyt. De akkor feleslegesen vettem Z lapot drágábban.. a gép többi részét pedig így képzelem el.


Thermalright Burst Assassin 120 ARGB


MSI MAG PANO M100R PZ Black


G.SKILL Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 4266MHz



ADATA LEGEND 960 1TB M.2



Seasonic B12 BC-850W Bronze


ASRock AMD Radeon RX 7900 XT PHANTOM GAMING WHITE 20GB OC


júl. 31. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó kis gép lesz. A lap vrm-je elég lesz még a K prociknak is akár oc-ra. Bár nem a legacélosabb Z790 lap, viszont a proci hűtőben nem lennék olyan biztos, hogy oc-ra elég lenne a 14600K szerintem nem probléma, bár blenderben az felfog melegedni de a 12900K már komolyabb kihívás. De az I9 12900K nem olyan kazán mint a Raptor 8P magos procik. És ha jó áron hozzá tudsz jutni akkor megérheti mert a több cashe méret miatt eléri a 14600K szintjét játékokban. Munkában pedig folyamattól függően hol az egyik hol a másik teljesít jobban.

Memóriának felesleges 4200mhz órajel. Talán a blender kitudja használni de olcsóbban elég lenne egy 3600-4000mhz ram is.

júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tuningot szerintem felejtsd el, különben jó eséllyel ez is lefő, mint az i7/i9-ek.


Az RX7900XT tök jó kártya játékra, de Blenderre hááát... Eleinte nagyon nem volt jó az RX7000-rek blender supportja. Az azonos kategóriájú Geforceok kb kétszer gyorsabbak Blenderben plusz ott a működő ray tracing is ( az AMD HIP apijal nincs RT ).

Komoly munkára nem ez a legjobb választás :/

júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!