Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt laptop a netről...

Használt laptop a netről honnan érdemes rendelni?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem lehet bemenni előtte a boltba, kézbevenni, kipróbálni, mert csak netes rendeléssel találtam olyan típusú használtat, amit akarok, akkor milyen helyekről érdemes rendelni, hogy kisebb eséllyel fussak bele problémába, kelljen visszaküldözgetni?


Pl. az amazon.de-n láttam, hogy ott maga a Dell is árul használt laptopokat. Onnan kisebb esély a problémás gép, mintha pl. Szegedről rendelnék a neten valami ott székelő magyar használt laptop boltból?


júl. 30. 07:02
 1/10 anonim válasza:
18%
Sehonnan. 120-ért kapsz vadonat újat 8GB RAM, AMD5 RYZEN.
júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

pl. Szegeden személyesen elmész érte és kipróbálod ha találsz olyat amilyet szeretnél.


15"-16"

[link]

júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Általában ezek a laptopok már eléggé elhasználtak, és csomó gond lenne velük rövid idő után. Senki nem ad el egy újonnan vásárolt laptopot, vagy esetleg egy alig használtat, eleve nem is logikus, hiszen, akkor minek veszi meg?


Nyilván abban az esetben, hogyha olcsó igen, de nekem pl egy i3-3110M, 8GB ram, GTX 750M laptopom van, egy GTA V-öt viszi, annak idején 2018-ban ez a laptop 182 ezer forint volt, manapság hasonlót használtan 80-100 ezerért adnak el, ami szeeintem brutál sok, racionálisan is max 35-50 ezer forint közötti értéket érne, hiszen még egy vagy két évig használható.


Ha hosszabb távra veszel valamit, mindenképpen újonnan vedd meg, ár - érték arányt nézve. Egy AMD Ryzen pl jó választás. Ha játszol is mindenképpen legyen dedikált gpu, én NVIDIA-t ajánlom.

júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3: business laptopra gondoltam (Latitude, Thinkpad, Elitebook, stb.), ami eleve stabilabb építésű, és a cégek automatikusan lecserélik pár év után, nem akkor amikor már szétesik


A játék nem érdekel.

júl. 30. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

"...kelljen visszaküldözgetni?"


Hülye kérdés.

júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Hiába pontoztok le. 120-ért új laptop van AMD 5 RYZEN
júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
3%
Csak indokoljátok meg, miért pontoztok le?
júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#7

Szerintem azért mert "AMD 5 RYZEN" processzor nincs.

Van AMD Ryzen 5 proci de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen sorozatú. 1000-res, 2000-res..., vagy 8000-res.

júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Gondolom egy vadonat új laptopba jobb AMD 5-öt tesznek, mint egy 10 évesben van. És majdnem ugyanannyiért adják a tíz éveset is. Tudom. Mert én is használtat akartam volna, de inkább hozzáraktam még húszezret. Plusz a használt gépek zöme nem magyar billentyűs.
júl. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Jó ár/érték arányban hardverapróról érdemes venni de el kell olvasni figyelmesen a leírást és csak olyan hirdetéssel foglalkozz amihez a képek jó minőségű fényképek vannak feltöltve amiket konkrét áruról csináltak. Netről leszedett termékfotós hirdetésre rá se nézz, illik saját fotókat feltöltenie az eladónak. Én háromszor vettem onnan és mindig jól jártam.
aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!