Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Skynet computerről érdemes...

Skynet computerről érdemes használt számítógépet rendelni?

Figyelt kérdés
Nekem csak kell egy gép ami működik és nem hal meg egy 15 éves football manager játék alatt, miközben 720 p videót nézek youtube-on. Ez lenne a maximális terhelés. Alaplapról, tápról nem látok információkat. Max 70 ezret szánnék rá tokkal vonóval. Bütykölni nem fogok, mert olyan vagyok mint elefánt a porcelánboltban. Kell egy kész gép. Max belerakom még a saját hdd-t meg az optikai meghajtót.

2023. jún. 18. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem kockázatosabb mint bármelyik másik hasonló szemétből összerakott PC-ket áruló oldal.

Ha nincs meg a kellő affinitásod és hardverekkel kapcsolatos tudásod, akkor mint az élet más területein ha használati cikket veszel - kénytelen leszel kifizetni azt a többletet, amibe általában egy ilyen szemétkupac PC kerül.

Magyarán ha nem számít, hogy elavult szemetet veszel túlárazva csak működjön, akkor minden további nélkül vásárolhatsz tőlük.

2023. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#

Valamennyire ismerem a hardvereket. A feltüntetett adatok alapján ezt találtam a legjobbnak ezekről a "szemétdomb oldalakról":


[link]


Vélemény? Az a FSP is gyártott szemétre való tápokat, illetve ez a fapados h81dgs lap mennyit bír el?

2023. jún. 18. 11:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a gtx 750ti egy noname gyártótól lehet?
2023. jún. 18. 11:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetleg egy olyan átverés, hogy a videókártya csak dísznek van? Lehet olyan az fsp táp amin nincs a videókártyának csatlakozója. Nekem 9 év után éppen egy FSP 350W 60APN szállt el, de olyan grafikus kártya volt a gépben ami nem igényelt külön tápot. Ez a konfiguráció 9 éve vadonatúj, de low budget volt. Már nem érdemes vele foglalkozni, mivel a processzor is haldoklik. Elfüstölt a hűtője. Már 5. éve így használtam és egyre lassabban, de működött :D.
2023. jún. 18. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Most olyan kérdéseket teszel fel, többek között hogy "mennyit bír el?" amire nem igazán lehet válaszolni.

A 750Ti lassan 10 éves, az alap szintén. Ezek normál esetben már leszolgálták az árukat, és valószínűleg van benne annyi üzemóra, hogy a lélektani határon mozog a jövőbeni működése.

Ismétlem, 10 éves dolgokról beszélünk. És nem az oldal szemétdomb, hanem amit árulnak.

Leselejtezett, máshol már elektronikai hulladékként kezelt hardverek ezek.

Esetedben meg hogy milyen gyártók milyen hardverei vannak a PC-ben, teljesen lényegtelen mivel elmondom még egyszer, 10 éves cuccokról van szó.

A kérdésben leírt feltételeket viszont bírni fogja a linkelt gép.

2023. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ahogy most böngészem, magánszemélyek is inkább csak a 2-3-4.generációs gépeiktől szabadulnának. A tápegységről mindenki titkolózik. Egy vadonatúj low budget gép 120-130 ezer lenne, mivel az intel integrált grafikus megoldása még a gamerek körében 9 éve is röhej kategóriába tartozó r7 240-esemtől még mindig elmarad valamivel. Persze méregdrága lappal meg ramokkal lehet sokat ki lehetne hozni abból az UHD 6xx, 7xx-ből, de akkor már inkább külön kártya.


Alaplap 24 ezer

Ryzen 3 22

RX550 33

8 Giga Ram 6,5

Ssd 240 gb 5,5

Chieftec 400w 15

Két olcsó rendszerhűtő 1

Összeszerelés 8

Olcsó ház 10

Bios friss. Ha kell 3

2023. jún. 18. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Rx 550 nem ér 33 ezer. Annyiért mar rx 580
2023. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem az rx 550 is olyan előrelépés lenne ami több mint elég.


[link]

2023. jún. 19. 09:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó de 33 ezer ne adj rx 550-ért. Rx 560 vagy 460 is max 20-22k
2023. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!