Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a 7 éves számítógép mennyir...

Ez a 7 éves számítógép mennyire számít még komolynak?

Figyelt kérdés

2017ben ez volt a csúcs.

Most milyennek számít? mennyit érhet?


Cpu : Intel i7 8700K 3.70 GHz

Gpu : GeForce 1080 Ti 11Gb

Ram : 32Gb ( 4x8Gb 2600MHz )



júl. 28. 20:52
 1/9 A kérdező kommentje:
tárhelye pedig 1 terra hdd
júl. 28. 20:55
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Semennyire.
júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

A HDD, mint elsődleges tárhely az mindenképp nagyon rossz és lassú. Ma már muszáj SSD-re telepíteni a rendszert és a programokat a gyors és reszponzív futás miatt. HDD-vel idegörlő már csak a W10 vagy egy böngésző használata is. A HDD viszont továbbra is jó adattárolásra, torre.tezésre, ilyesmik...


A többi elmegyeget még ma, de biztosan nem vennék ilyet. Akkor már ezerszer inkább egy AM4 vagy LGA1700, pl ryzen 3600 vagy i3 12100(F)

Az értéke ennek ellenére amúgy magasabb. hardverapro.hu-n megtalálod az aktuális használtpiaci árakat.

júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
10%

Középkategóriás


Alacsony beállítások mellett még jó pár évig elég lesz játékokra

júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Közepesnek számít, az értéke nem valami sok.
júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Venni nem venném. Mert elég drága. Kb egy 12400f/RTX4060-al vagy 6700xt-vel még inkább, nem vészesen drágábban összekukázható és sokkal erősebb. Ezért biztos kérnek vagy 200-at. Annyit meg nem ér. Kártyát tartják 70-80-ra, a proci 40-50 a hozzá tartozó Z lap RAM-mal 30-40. Plusz a sallangok ház/táp/hdd
júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 1080 Ti még a mai napig baßó kártya a korához képest, egy RTX 4060 teljesítményét is hozni tudja akár. A proci sem gyenge, középkategóriát simán hozza.

Nyilván nem vennék már ilyet, de ha ez már megvan neked, akkor még jó lehet bőven.

júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy rossz. De a 4060 5-10%-al erősebb és egy 150W-al kevesebbet fogyaszt. És az összes modern "trükköt" tudja.

Ez akkor jó ha van, vagy valakitől kapja az ember olcsóért/ajcsiba. Nekem sincs ettől komolyabb gépem.

De neten ezek a régi "csúcs" gépek túl vannak árazva a tudásukhoz képest. A K proci és az xx80ti mindig felárat generál.

júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tény, ezért írtam ha megvan már a gép, akkor még bőven kiszolgálja. Én se vennék már ilyet, max. ha nagyon potom pénzért árulják.
júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!