Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen felbontáson játsszak,...

Milyen felbontáson játsszak, és hány Hz-es monitort vegyek?

Figyelt kérdés

Én legtöbbször a singleplayer game-eket kedvelem, nem vagyok egy kompetitív játékos, habár előfordul egy-egy cím, aminek neki esünk a haverokkal, de nem ez a mérvadó.


Olyan játékokhoz mint pl. a The Last of Us, Alan Wake 2, Assassin's Creed stb. 1080p vagy 1440p a jó? Illetve számít a magas fps az ilyen játékoknál, vagy hogy hány Hz-es a monitor?


1080p-ről szeretnék váltani 1440p, de nem tudom, hogy megéri e.



júl. 22. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Ember válogatja. De, ha egy single player vagy, akkor 60Hz-es monitor bőven elég. (PS5 is 60Hz-ben kezeli a játékokat)

Az, hogy 1080 vagy 1440 az már ember függő. Az biztos, hogy nagyobb felbontáshoz, erősebb gép kell. Persze a játékot vissza tudod butítani 1080-ra. Nekem UWHD (3440x1440) monitorom volt, de 16:9-ben 1080p-ben játszottam, de egyáltalán nem volt zavaró.


De, ha több Hz-re vágysz, akkor vedd számításba, hogy a gépnek tudnia kell hoznia azt az FPS-t, hogy kitudd használni azt.

Annak pl. semmi értelme, ha 540Hz-s monitor mellet csak olyan géped van ami 160FPS-t tud produkálni.

júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
30%
9845x12684-es felbontásban, legalább 8500Hz-es képfrissítéssel.
júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!