Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram bővítés vagy csere?

Ram bővítés vagy csere?

Figyelt kérdés

Van egy 2x8gb g.skill aegis f4-3200c16s-8gis ramom és 32re szeretném bővítenni ha veszek még ugyan ilyen ramot 2x8gb ugye akkor mind a 4 slot betelik fogok érezni lassulást vagy valami problémat vagy megvehetem nyugodtan? Vagy cseréljem le 2x16gbra?

Alaplap:Gigabyte b450 aorus elite rev1.

Proci: ryzen 7 5700x

Ami még érdekes hogy a qvl listán ez a ram nem szerepel még is lassan 1 éve teszi a dolgat


júl. 20. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha ramtuningolsz, akkor 2 stick legyen, ha jó a gyári specifikáció neked és a lényeg az, hogy tele legyen a 4 slot és legyen 32gb, akkor nyugodtan használhatsz 4x8at 2x16 helyett.
júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
júl. 20. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Azért van a 4 slot, hogy használd. Ha neadjisten quad chaneles alaplapod van még jól is jársz, mert megduplázod a sávszélességet. Bár consumer kategóriában ez nagyon ritka. De ebben az esetben is olcsóbb bővíteni, mint a teljes csere.
júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen én így látom már és teljesen ugyan azt a ramot veszem ami bent van most a gépbe ne hogy problémazzon a win..
júl. 20. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem a Win for problémázni annak tökmindegy, hanem a processzorban lévő memóriavezérlő. A gyári AMD spec szerint:


2x1R DDR4-3200

2x2R DDR4-3200

4x1R DDR4-2933

4x2R DDR4-2667


A te esetedben ez annyit jelent, hogy az 4 modullal a te esetedben 2933MHz-et garantál, minden ami efelett van az szerencse kérdése.

Attól is sok függ, hogy milyen az alaplapod: hány rétegű nyák, T-top. vagy daisy-chain..


A mai RAM árak mellett én inkább vennék valami 2X16GB DDR6-3600-at, egyszerűbb, plung 'n' play és gyorsabb is.

júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem mit írsz világos de egyszer rendeltem 2x16gbos pontosan ezt G.SKILL Aegis 32GB (2x16) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GIS és piros dram jelzést kaptam valami nem tetszett neki ezért gondoltam hogy ami van nekem g.skill aegis f4-3200c16s-8gis abbol veszek 2ot és lesz 4x8gb csak remélem nem járok megint így
júl. 20. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Megesik az ilyen inkompatibilitás, teljesen random lehet ilyenekbe belefutni ezért erre felesleges alapozni.


Olyanba is belefuthatsz, hogy a meglévő Aegis kis és az új Aegis kit teljesen más binből szedett ICkből van és nem fognak együtt menni. Nem tudom, hogy a G.Skill hogy dolgozik, de más gyártáknál előfordul hogy egy márkanév alatt eltérő dram ickkel szerelnek modulokat és ha eltérő batchből származót veszel akkor az egyik micron lesz a másik meg Sk Hynix vagy Samsung és jön a piros dram error led...

Lehet a G.Skill nem mixel így és akkor ez a probléma de ezt csak ők tudják megmondani, ha írsz nekik.


Általánosságban egyszerűbb választás venni egy két modulos nagyobb kitet. árban sem vészesen drágább.

júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen valoszinű akkor ezért volt piros led mert az én ramom micron amit rendeltem meg samsung nem egyszerű ez ram választás se :D csak már tényleg nem tudom hogy pontosan az én alaplapom vagy procim mellé milyet vegyek
júl. 20. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapesetben nekem is csak 2933 MHz-en megy a RAM 2 stickkel is, be kellett kapcsolni az XMP-t hogy feltekerje, így viszont a 3200 MHz-es stickeket is 3600-on járatja alapból, kizárólag bekapcsolt XMP-vel, de stabil a rendszer.
júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"csak már tényleg nem tudom hogy pontosan az én alaplapom vagy procim mellé milyet vegyek"


Ott az indoklás a gyökerek által lepontozott #5-ben, mit miért NE vegyél. Ha friss BIOS van fent akkor ma már kb mindegy mit veszel a 2 modulos kitek közül,ha csak 2 modult használsz.


4 modulnál, főleg eltérő kiteknél senki nem fogja tudni garantálni hogy minden jó lesz elsőre.

júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!