Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gitár csatlakoztatása közvetle...

Gitár csatlakoztatása közvetlenül a PC-be?

Figyelt kérdés

Radics Peti korábbi 3 éves videójában láttam, hogy a gitárját hangkártya használata nélkül közvetlenül az Acer ConceptD laptopjába dugja a 3.5mm-es jacken (6.3-asról átalakított) keresztül.

Mennyire árt a gépnek az? Mennyire volt bátor húzás, mennyire (nem) "egészséges" ez a művelet a gép belső hangkártyájának?

(Én nem merném megtenni.)

Videó: [link]



júl. 17. 20:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindenképpen volt egy kis késés ASIO driver mellett, ráadásul minél jobban finomítottam rajta annál zajosabb lett. Nem azt mondom hogy használhatatlan mert először szólalt meg a gitárom úgy ahogy azt hallani akartam de ezek a tényezők zavaróan hatnak egy idő után. Egy speciális hangkártya kell, az a tuti.
júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Én sokat gyakoroltam így, volt hozzá még egy artec overdrive pedálom is. Ritkaszarul szólt, de legalább szólt valahogy. Akkor még nem is volt nagyon viszonyítási alapom, a célnak megfelelt, nem ment tönkre semmi!
júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ok értem, nekem van felszerelésem, Focusrite scarlett 2i2, az autogain meg ilyen opciók miatt.

Csak így érdekelt a dolog, hogy bátornak kell-e lenni hozzá, elcseszi-e vagy csak rosszul fog szólni.

Korábbiakban tapasztaltam, hogy az ASIO4ALLv2 az sokat javít, de mióta megvan a focusrite, azért jobb valamennyivel, meg telefonra is rá tudom kötni, csak kell mellé powerbank, mert nagyon eszi az akksit, 900mA

júl. 22. 14:44
 14/14 anonim ***** válasza:
Olcsó DAWless jameknél mennyit csináltuk ezt tejóisten : D baja nem lesz, nincs a gitárban áram, azt a gép (jobb esetben az erősítő) "teszi bele". Ettől függetlenül még egy jóféle realtek hangkártyát se tudtunk rábírni hogy normális hangja legyen, nem erre valók, plusz az átalakító se javít a dolgon lol
aug. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!