Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen high end gamer PC-t...

Milyen high end gamer PC-t rakjak össze nagyjából 1.000.000 Ft-ból, monitorral együtt?

Figyelt kérdés

Új gépet tervezek venni, valamikor a következő 1 évben. Jelenleg nincs időm annyit játszani ezért még ráérek összeszedni, hogy miből is álljon. A PCX gépösszerakóját szoktam nézegetni, de keresgéltem a kész gépek között is, és nehéz eldönteni, hogy ha bele akarok férni az 1 millióba prociból a ramból vagy a kártyából vegyek vissza. Engem a dizajn (pl:RGB) egyaltalan nem érdekel, csak a teljesítmény. Azt sem tudom eldönteni, hogy milyen monitort vegyek. Hajlok a nagyobb képfrissítésért, szóval 120 hz alap, de szeretném a felbontást is feltúrbózni qhd-ra. Viszont az ilyen monitorok már elég sokat kóstálnak ezért a gép árából kell engednem. Azt hozzáteszem, hogy persze ha lényegesen emelné a teljesítményt és így megérné akkor +150 k még belefér a budget-ba, de alapból az 1 milliót tűztem ki célul.


Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre, miből álljon a kicsike? Továbbá milyen típusú monitort vegyek, esetleg belefér-e, vagy érdmese lenne még a 4k-t is megpróbálni? Továbbá, szerencsésebb lenne vele várni jövő tavaszig hátha jobb áron lehetne beszerezni a cuccosokat? Olyan tippeket is elfogadok, hogy érdemes lenne-e vízhűttéssel megoldani, ha szeretném halkabbra a gépet, vagy annyit nem dob rajta? Szóval minden ami segít eldőnteni, hogy végül miből álljon a szerkezet :)


Előre is köszi a segítséget!



júl. 11. 12:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


Komolyan mondom neked, hogy a 80 ezer ft-os aoc monitor igen komoly élményt nyújt, nem különösebben fogja überelni az extra drága, nem fog sokat nyújtani a legújabb proci, a 200.000ert sem a 35 ezres intelhez kèpest.


Proci hűtőből meg a piacon az egyik legjobb leghutes a 10 ezres ebayes snowman, teljesen hangtalan kb, amennyiben normális, nem tulcsicsazott processzort veszel.


Csomó pénzt spóroltam neked ezzel, azt hiszem.

júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom neked, hogy ennyi ökörséget egyszerre ritkán olvasni.
júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Iponon olcsóbb összerakni egy gépet.

Ha egy év múlva veszed a gépet akkor a jelenlegi árazás szerinti így csinálnám valahogy.

Processzornak: egy R7 9700(X), 9800X3D, 9900X3D, 9950X3D. A legutolsó akkor éri meg ha munkára is használod a gépet vagy nem tudod eldönteni, hogy a maradék 100-150 ezret mire költsd amit a kisebb procikból lefaraghatnál. De erősebb vga mondjuk RTX 5090 meg nem jön ki belőle még mindig. Nézd a boltokban megtalálható elődjeik árát bár lehet, hogy ehhez egy kicsit hozzá kell adni.


Alaplap: valami jó minőségű B750 esetleg X770-es alaplap bár X 70 lapok nem lesznek annyival jobbak átlag felhasználásra mint amennyivel drágábbak lesznek, szokásosasan. Itt is az elődök árát nézd!


Videokártya: pedig RTX 5080 de ha felviszed a kereted 150-el akkor RTX 5090 is beleférhet ha be árazodik majd a kártya 700-800 ezerre és R5 7600 vagy 9600-as procival is megelégszel. Az RTX 5080 szerintem kapható lesz majd 500K alatt.

Ha az átlag árát nézzük egy R7 7700X, RTX 4080 és középerős B650 lap árát és 10%-ot hozzá adunk akkor idáig ilyen 660K körül tartunk ezzel a fél konfiggal. A körítés pedig valami ilyen legyen hozzá:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én ennyiből rx7900xtx és ryzen 7800x3d kombót raktam össze 32gb 6000mhz kingston rammal.70 ezer forintos noctua léghűtés van benne és ssd-n fut a rendszer és a játékok is.Külön vettem bele nagyteljesítményű rgb-s ventillátorokat és egy be quiet házban van egy thermaltake platinum táppal.Monitorral együtt 1.150.000 ből megvan.4k-n is szoktam vele játszani pl lords of the fallent meg a cyberpunkot is 4k ba toltam ki vele.Annyi hogyha neked fontos a ray tracing akkor vegyél nvidiát mert ez arra alkalmatlan.
júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14

Mindenképpen Nvidiát szeretnék venni. Ha szükség lenne rá akkor ott van benne a nagyon jó kis DLSS upscaling ami lényegesen szebb képet ad, mint az FSR amit az AMD kartyak tamogatnak. Persze erre csak 4 k gaminghez lenne szükség.


#13 Köszi a linkeket. Tényleg jó árak vannak Iponon. A monitor amit küldtel is nagyon tetszik. :D

júl. 13. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!