Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen high end gamer PC-t...

Milyen high end gamer PC-t rakjak össze nagyjából 1.000.000 Ft-ból, monitorral együtt?

Figyelt kérdés

Új gépet tervezek venni, valamikor a következő 1 évben. Jelenleg nincs időm annyit játszani ezért még ráérek összeszedni, hogy miből is álljon. A PCX gépösszerakóját szoktam nézegetni, de keresgéltem a kész gépek között is, és nehéz eldönteni, hogy ha bele akarok férni az 1 millióba prociból a ramból vagy a kártyából vegyek vissza. Engem a dizajn (pl:RGB) egyaltalan nem érdekel, csak a teljesítmény. Azt sem tudom eldönteni, hogy milyen monitort vegyek. Hajlok a nagyobb képfrissítésért, szóval 120 hz alap, de szeretném a felbontást is feltúrbózni qhd-ra. Viszont az ilyen monitorok már elég sokat kóstálnak ezért a gép árából kell engednem. Azt hozzáteszem, hogy persze ha lényegesen emelné a teljesítményt és így megérné akkor +150 k még belefér a budget-ba, de alapból az 1 milliót tűztem ki célul.


Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre, miből álljon a kicsike? Továbbá milyen típusú monitort vegyek, esetleg belefér-e, vagy érdmese lenne még a 4k-t is megpróbálni? Továbbá, szerencsésebb lenne vele várni jövő tavaszig hátha jobb áron lehetne beszerezni a cuccosokat? Olyan tippeket is elfogadok, hogy érdemes lenne-e vízhűttéssel megoldani, ha szeretném halkabbra a gépet, vagy annyit nem dob rajta? Szóval minden ami segít eldőnteni, hogy végül miből álljon a szerkezet :)


Előre is köszi a segítséget!



júl. 11. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez odab@szó kis gép 1440 120Hz simán.

Csapsz mellé egy ilyen moncsit:

[link]

És azért jóság van.

Lehet 4K-n is tolni ezzel a géppel, de ott már néhol nem lesz meg az FPS. És DLSS meg egyéb jóságok kellenek.

4K-n sokkal hamarabb avul el egy ilyen csúcs hardver is.

júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Hitvány VA paneles monitort ilyen gép mellé? Normális vagy?
júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha már ennyiért építünk, én sem nagyon adnám OLED-paneles monitor alá, de nem vagyok benne biztos, hogy mindenestül kijönne. Mindenesetre én inkább a videokártyából és a prociból fognék vissza, hogy maradjon büdzsé egy OLED-re, mert tényleg beszarás mennyit dob az élményen.
júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor inkább az "ASUS ProArt RTX 4080 SUPER OC 16GB GDDR6X" videokártya helyett megérni inkább egy "ASUS Dual GeForce RTX 4070 Ti SUPER OC Edition 16GB GDDR6X" beletenni és akkor van +100k monitorra?
júl. 11. 14:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem.
júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#3.

Mondjuk a VA éppenséggel minden csak nem hitvány. IPS-től is jobb kontraszttal rendelkezik.

júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es: sajnos hiába van a VA-nak jobb kontrasztja, mozgásban tényleg hajlamos szellemképes lenni. Van, aki kevésbé érzékeny rá, van, aki jobban, érdemes élőben kipróbálni a monitort mielőtt megvennéd, mert számomra pl. a legtöbb VA paneles kijelző játékra teljesen alkalmatlan.
júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem aoc 1080p gaming monitorom van, VA-s, szuper.


Ez 70k



Procibol javaslom vagy a 12400 f-et, ez 35k, alaplap 22k


Vagy ha nagyon ki akarsz rúgni a hámbol, akkor 5700x 60k esetleg 5700x3D, de az már király kategória, 80k, nem kell.


Ezen felül videó kartya, 7600 xt 125k, bőven elég ez is húzós, de 7800 xt 210k, mindenre elég.


De nagyon drága ez már.


Huto: ebayrol snowman, 10k


Ház, tetszőleges, táp 30k, valami seasonic azt kész


Bőven kijön 250 ropibol egy jó gamer, a többit meg add nekem, ha nem tudsz vele mit kezdeni, nálam jó helyen lesz barátom :)

júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9


Megbeszéltük, hova utaljak? :DD

júl. 12. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!