Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gamer gépet manapság,...

Asztali gamer gépet manapság, miként, hol lehet a legkedvezőbben beszerezni, készen vennél, boltban vagy magánszeméllyel építtetettnél, ha te magad nem értesz az építéshez?

Figyelt kérdés

Családosként nagyon nehezen tudom kigazdálkodni az új gépet. De mivel nem szeretnék alámenni az alapvető igényeimnek, a lehető legjobb, legkedvezőbb megoldást keresem. Asztali gépeim voltak, de legutóbb olcsóbb volt laptopot venni, ami hónapokkal ezelőtt tönkrement 6 évesen. Amikor vettem csúcsgép volt, így az utolsó pillanatig megállta a helyét. Ez volt jellemző a régi asztali gépekre is. Így átlagosan 4-7 évet bírtak némi átalakítással.

Sajnos az elmúlt időszakban, amint gyűjtök némi pénzt, mindig fogy is belőle, kettőt lépek előre, egyet vissza. Így egyre csökken teljesítményben az elképzelésem szerinti gépösszeállítás. Nézegetem, nézegetem a neten, de nem látom, asztali vagy laptop lenne jobb megoldás? Amikor akciós egyik másik laptop, hajlok, hogy azt válasszam, de egy valami tart vissza, szeretnék végre egy nagy monitoros gépet inkább. Úgy se viszem én sehová.


Nagyjából:

Ryzen 5 / 7 vagy i5 / 7 (9-ről álmodni sem merek)

32/64GB RAM

GeForce RTX 4060/4070, legfeljebb 3060/3070 vagy Radeon RX 7700 / 7800, 12/16 GB esetleg 8

SSD 1/2 TB

A ház megjelenése nem érdekel. Külső merevlemezek és lemezolvasó/író, klaviatúra, egér, hangrendszer van. Monitort kinéztem már.



júl. 10. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A laptop mindenképpen rosszabb ár/érték aránnyal rendelkező gépet fogsz kapni, még akkor is, ha "papíron" mindkettő gépben ugyanúgy Ryzen 5/7 meg RTX 4060/4070 van, mert a kevesebb hely miatt ezeknek a fogyasztását visszafogják a teljesítmény gyengítésével. A laptopokba szánt RTX 4090 pl. egy asztali RTX 4070 teljesítményével egyezik meg.


Az, hogy nem értesz egy gép összerakásához, az egyáltalán nem akadály, ezt egy délután meg lehet tanulni, és nagyon mellényúlni nem is lehet. Gyakorlatilag Lego az egész pár apróságtól eltekintve bolondbiztos. Annyi az egész, hogy el kell olvasni a használati utasítást, és azt követni. Senki sem úgy született, hogy össze tudott rakni egy gépet :)


Ha magához a konfighoz kell segítség, ha mondasz egy büdzsét, többen is vagyunk itt a GYIK-on, akik szeretnek összerakni konfigokat, tudunk segíteni.

júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A laptop mellett legfeljebb az OEM windows szól, ami biztos jogtiszta. Ez is csak akkor igazán fontos, ha dolgozol is a géppel, ha jön valami licenszellenőrző túlmozgásos hatóság, nem fognak egy új gép árára megvágni.


Az asztali szerintem sokkal jobb, szabadabban bővíthető, igaz, hogy kell neki egy fix asztal, meg egy szék, de legalább nem viszed be az ágyba, meg nem a dohányzóasztal fölött görnyedsz...


A nagy webshopoknak szokott lenni gépösszerakója, kezdheted 0-ról, vagy kinézel egy árban/felhasználásban megfelelőnek tűnő gépet és azt módosítgatod alkatrészenként, általában már a felület kijelzi, ha nem kompatibilis valami valamivel, de akár kérsz összeszerelést, telepítést, a futár meg harmadnapra kihozza.


Az ára miatt felesleges várni, amikor a mostani, vagy előző generációnak bezuhan az ára, mert jön az új, akkor az újra kezd sóvárogni az ember, és elkezdi azt kivárni, hogy bezuhanjon... meg aztán annyi minden módosítja az árat, készletek, globális ellátás, csillagok együttállása, a szabadkőművesek aknamunkája, az EUR/HUF árfolyam, a dollár-euró árfolyam, a yen és a yüan mozgása, a taiwani időjárás... El kell szánni rá magad, meg kell venni, pár évig ezen múlik a szórakozásod, csak most egyben kell kifizetni.


De ahogy az első is írta, szívesen adnak egész jó tanácsokat az idejárók is, és mostanra eljutottunk oda, hogy a büdzsét is figyelembe veszik... :)

júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen monitor? 1080p magas képfrissítés? E-sport címek? Oda proci kell minél gyorsabb. 1440p story játékok irdatlan grafikával, ott a GPU-t kell megnyomni. RayTracing mennyire mozgat? Ha nagyon akkor Nvidia, ha nem érdekes és csak a legtöbb natív képkockát akarod jó áron AMD.

Asztalival mindeképp jobban jársz, ha nem viszed sehova. Nem tudjuk mennyi az annyi.


De egy példa odab@szó konfigra:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez 570.000Ft

júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos hozzászólást!

#3 Külön köszönöm!

Igen nagyjából 500-600 ezret szánnék a gépre.

Játék tekintetében vegyes az igény, mivel kamasz gyerekeim mást mást kedvelnek, hiszen egyik lány másik fiú, és magam szintén másokat. Így AOE játékoktól, Hogwarts Legacy-n és autós játékokon keresztül a Call of Duty játékokig van szórás.

Jómagam még Adobe programokat egyszerűbb videóvágókat is használok.

júl. 10. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor elég jól belőtted, hogy valóban mire van szükséged. Sok memória, combos videókártya... Csak a tárhelyet keveslem ha videókat is vágsz. Az a fél TB elég hamar betelik. Sőt, olcsó háttértárnak (a videóidnak) még a klasszikus merevlemezen is el lehet gondolkodni.
júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak példának szántam. Pl a hűtő/ram/ház kompatibilitást (minden elfér-e) nem ellenőriztem.

Háttértárból meg annyit épít be amennyit akar. Még egy NVMe SSD, 1-2 SATA HDD simán befér a gépbe akár később is.

Én hasonló feladatokra sokkal gyengébb, de szintén AMD/Radeon hardvert használok 2700x/rx6600xt. Játszok és videót vágok. 1080p-ben dolgozunk a helyi kábel TV-nek. (igazából 576p az adás, csak így archiváljuk) A "céges" gép egy i5 10400 és egy 2060super. Semmi eget rendező különbséget nem fedeztem fel, hogy épp melyiken dolgozok. DaVinci Resolve szoftverrel. Az Adobe is fut AMD-n.

Ezen bármit csinálhatsz bírni fogja.

júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, a bíztatásokat! Ha minden jól megy, néhány hét múlva kezdődhet a beszerzési projekt. (ha nem tojik valami kiadást az élet addig)

A jelenleg használt öreg irodai laptop is haldoklik, hibaüzenetek, fagyás, akadozás... pedig csak netezésre, alkalmi szövegszerkesztésre, nyomtatásra, szkennelésre használnánk, de ezekre sem nagyon hajlandó. Hangulatfüggő! Tehát, éppen ideje lenne már az új gép beszerzésének.


#6 Jómagam nagy tévéknél dolgoztam 14 évig, de jó ideje már csupám alkalmilag foglalkozom saját home videóinkkal.

Speed Editor-t is használsz, esetleg Mini Panelt is vagy csak a klaviatúrát és egeret? Ha van valamelyik kütyü, érdekelne, mennyire vált be. (?)

júl. 14. 01:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Speed editor van bent és néha "hazajön", és egy live mixer. A mixert többet használom, mise közvetítés, nyilvános ülések. Itt vidéken ez ilyen fizetett hobby.

[link]

[link]

Ez nagyon amatőr liga a nagy TV-hez képest. Egy esti Fókusz adás több pénzből/technikával megy mint itt az egész éves budget. 🤣

Itt a helyi fotós-videós ember a főkolompos a TV-ben. Ez neki is csak egy állandó megbízás. A "stúdió" az önkormányzat egy használaton kívüli raktár helyiségében van kialakítva (ingyen volt/van). Ott van egy mini "stúdió" ahol beszélgetéseket lehet felvenni ilyen "Nap-kelte" stílusban.

De a műsor nagy része "képujság" és rengeteg az ismétlés.

A speed editor leginkább "maszekba" jön jól, esküvői videók 3 kamera felvételének vágásánál.

júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Sokan a nagyobb tévékből is bedolgoznak kisebb tévéknél, illetve akár esküvőkön, egyéb rendezvényeken. (egyik haver pl. a lovin is dolgozik) Jómagam előtte webgrafikával foglalkoztam és reklámiparban dolgoztam, így sokszor még abba az irányba is vállaltam munkákat. Tulajdonképp, ezek a háttérrel nemigen rendelkező munkák sokkal több fantáziát, kreativitást igényelnek, ha bármit szeretnénk megvalósítani. Ez régen a nagy tévéknél is hasonlóan működött. Többszőr beszélgettünk erről, mennyivel kellemesebb élmény volt akkortájt tévésnek lenni. Sokkal emberbarátibb és léptékűbb volt. Akkor egészen másfajta kihívást jelentett a munka. Nem voltak kialakult szakterületek, berendezések, számítógépprogramok, lényegében nekünk kellett kitalálni mindent a megvalósításhoz. A mostani fiatalok viszont beleülnek a megtervezett és kiépített tévés világba. Lassan csak ki kell szolgálniuk a gépeket...
júl. 17. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez egy autodidakta dolog volt, mindig is érdekelt a Foto-video. Egyszer le kellett videózni egy középiskolai ballagást. De én túl gondoltam. 🤣 Egy HandyCam-mel két okostelefonos "cinkossal". És a hangosítás felvételével. Olyan videót csináltam, hogy besz@rás.(Mert a "hivatásos" nem ért rá). Az "öreg" egy kamera felvételt "hanyagul" megvágva adott át addig (ez azért nem pénzes meló). Én mint lelkes amatőr több kamera állásból, külön megvágott hanganyaggal, egy 25 perces kis filmet csináltam róla. Utána kértek meg, hogy segítsek be a TV-be. És azóta az öreg szakival is maszekolunk. Nekem ennyi a "karrierem". Igazi TV-t belűről nem láttam. De pláne régen igazi videó kazettákkal dedikált helységekkel, rengeteg technikával azért nem lehetett az egyszerű.

Ma egy mise közvetítést, ha nagyon nincs senki statikus kamera beállításokkal 1 ember megcsinál. Ha nem lenne ennyire felhasználó barát "egyszerű" a dolog. Akkor itt se lenne ez a TV, ami jól meg gondolva igazából ez egy lineárisan elosztott kis költségvetésű podcast. 😉 Az igazi TV más minőség, más elvárások. De mi a visszajelzések miatt vagyunk lelkesek. A legelső elmaradt mise után 18 telefonhívás jött, hogy mi történt. 😂 Azóta, ha nem ér rá senki "konzerv" mise be van készítve (sok idős kevésbé mobilis ember szereti).

Biztos sokat el vesz ez a régi világból, hogy egyszerűen bárkinek hozzáférhető és leegyszerűsített a műsor készítés n+1 podcast, a mi (és sok másik) mini TV csatornánk ezek nélkül nem létezne.

júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!