Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet az, hogy bizonyos...

Mitől lehet az, hogy bizonyos (teljesen legálisan vásárolt, eredeti) hangoskönyveket egy bizonyos CD-lejátszó lejátszik, másokat meg (teljesen legálisan vásárolt, eredetieket) nem?

Figyelt kérdés

Libriben vásárolt, vadiúj hangoskönyvek, most bontottam fel, beolvassa, pörgeti, kiírja, hogy összesen egy track és hogy hány perc hány másodperces, látszólag el is indítja, de hang semmi. Másikokat meg simán lejátszik.


Honnan tudhatom, hogy visszavegyem-e a CD-ket, mert hibásak, cseréljék ki, vagy más-e a baj? És ha más, mi?


Nincs másik lejátszó, amivel kipróbálhatnám...



júl. 9. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a lejátszó a problémás és nem a tartalom. Valószínűleg nem támogatja azt a kódolást vagy tömörítést amit az adathordozón használnak. Hiába cseréltetnéd ki, azt abban a formában gyártották le, nincs még húszféle verziója.

Egy bemásolás és konvertálás segíthetne még, ahol összehasonlítod a lejátszható és néma fájl tulajdonságait, majd arra alakítod ami működik, és azt kiírod egy új lemezre, ha ebben a formában akarod használni.

júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Én azért megpróbálnám másik lejátszóba, (ha lehet akkor pc n)hogy mit mutat, rokon szomszéd barát nem tud segíteni benne?
júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy ezen a lejátszón nincs is rajta, hogy mp3... De eddig simán lejátszott minden hangoskönyvet...

Melyik évben kezdtek olyan hangoskönyveket gyártani, amiket az ilyen őskövületek már nem játszanak le? Vagy honnan tudjam legközelebb, hogy egy bizonyos hangoskönyvet érdemes-e megvenni, mert le fogja tudni játszani? Mert a csomagoláson csak azt látom, hogy mp3...

júl. 9. 15:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Most épp nem vagyok olyan gép közelében, amelyikben van optikai meghajtó...
júl. 9. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hangoskönyvnek nem mp3 a kizárólagos formátuma, de praktikus, mert a könyv ráfér egy lemezre.

-Vagy szerzel kompatibilis lejátszót

-Vagy lerippeled, és ~80 perces, trackekre bontva kiírod AudioCD-nek.

júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha az van ráírva a hangoskönyv csomagolására, akkor azért mp3 a formátuma, nem?... A csomagolásán mindegyiknek az van, ez a lejátszó meg mégis csak némelyiket játssza le...
júl. 9. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A lemezen mp3 van, amit a lejátszód nem támogat. Az csak sima audio CD-t visz. Ami audio CD azt lejátssza, ami mp3 az néma marad.
júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, a régebbi hangoskönyvek nem is mp3-asok, megnéztem...

Köszönöm, akkor most már értem.

júl. 9. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!