Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire javíthatók a videókár...

Mennyire javíthatók a videókártyák manapság?

Figyelt kérdés
Nagyon elszálltak az árak, és használtan gondoltam venni (garancia nélkül). Megbízható eladótól venném, de ki tudja egy több éves kártya mikor döglik be. Tehát egy szervizben általában meg tudják javítani, vagy annyira összetettek a kártyák, hogy azt mondják, hogy inkább vegyek újat?

júl. 8. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Semennyire. Manapság ha gariztatsz egy kártyát, az esetek többségében gyakorlatilag egy vadiúj kártyát kapsz. Én nemrég a Sapphire 6800XT-met gariztattam, kaptam helyette egy 7800XT-t, mert az előbbit már nem gyártják, és nem volt belőle raktáron.
júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztaltam én is, küldtem már vissza kártyát. Most arra is gondolok, hogy nem lehet ilyen "jóvanazúgy" módon megmókolni, hogy nagyjából azonos teljesítménnyel eldöcögjön?
júl. 8. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak profik, ha nem nagyon sz@r (kettétört,nem gazdaságos a javítása) meg is csinálják.

[link]

[link]


Darabokra aprítják és meg is csinálják.

júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Javíthatók, mint kb. minden elektronikai eszköz. A kérdés csak annyi, hogy pénzügyileg megéri-e javíttatni? Na ez az, amire a válasz legtöbbször a nem. Én a telefonommal jártam így múlt héten, és nem egy olcsó készülékről van szó. :(
júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de ne magyarokat nézz, hanem angolt. Azok a törött nyáknak nekiesnek fúrógéppel, rétegenként átdrótozzák. Valószínűleg olcsóbb mint egy új kártya, különben senki sem kérné ezt. Ha viszont a GPU döglött, akkor annak annyi, javíthatatlan. Ahogy anno a VHS magnókban a videófej.
júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy 3 írja. A legtöbb kártya javítható. Bár kérdéses, hogy megéri-e egy GPU hibás kártya javítása. Nem igazán, mert lényegében a GPU az értékes része egy videokártyának, és nem a ram/táp. De minden más azért úgy elfogadható mértékben javítható. És így érdemes is legalább egy bevizsgálásra elküldeni.
júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!