Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy ASUS B560M-K alaplap,...

Van egy ASUS B560M-K alaplap, amiben van M.2 Kingston SSD és ahol a csavar vége van, ott egy műanyag gyűrű van berakva, ezt hogy lehet kiszedni, illetve mennyire sérülékeny, ha a másik M.2-es slotba át akarnám rakni?

Figyelt kérdés
júl. 4. 09:35
1 2
 1/12 Takysoft ***** válasza:
71%
Csipesszel. Jellemzően nincs erősen benne, könnyne ki lehet húzni.
júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem első lépésben csak ugyanoda raknám vissza az SSD-t, szóval nem venném ki teljesen a műanyag rögzítőt, viszont nem tudom ezt is mennyire bírja.
júl. 4. 10:22
 3/12 A kérdező kommentje:

Ahh pont írtam, még nem láttam a választ.

Köszönöm!

júl. 4. 10:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elforgatod a műanyagot egy negyeddel (talán balra) és így már kitudod venni az M.2 SSD-t és áttudod tenni ha akarod a másik slotba.
júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De csak a processzorhoz közelebb lévő M.2 slot tudja a PCIe 4.0-át, a 3500 MB/s feletti sebességet.
júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ok, de a másikban menni fog PCIe 3.0 -módban, ami ugyan lassabb (elvileg kb fele), de most az a gond, hogy időnként eldobja a a gép az SSD-t rebootol és aztán nem látja, csak ha kikapcs és bekapcsot csinálok.

És az SSD-t másik gépbe nem akarnám átrakni, így ez a megoldás maradna, amúgy nem játékos gép.

Még azt nem tudom automatikusan tudja -e a másik slot, hogy SATA vagy NVMe, de gondolom igen.

júl. 4. 11:51
 7/12 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés, hogy egyértelmű legyek, magát az egész műanyag rögzítőt is át lehet rakni? (tudom nem drága, csak hogy a beszerzése itt nem olyan egyszerű a dolgoknak)
júl. 4. 11:54
 8/12 Takysoft ***** válasza:

Az M.2 SSD-t csavarral kell rögzíteni.

LEhet, hogy van ott valami placeholder műanyag, de nem azért, hogy bármit is rögzíts vele.

júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen ilyen alaplapom van amelyiken gyárilag rajta van az M.2 SSD rögzítő műanyagja de én még nem próbáltam lefeszgetni. Amelyiken nincs rajta azt csavarral rögzítem. Az alaplap dobozában mindig mellékelnek ilyen csavart is hozzá.
júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajna pont az a gond, hogy ez egy bolt által összerakott régebbi gép, és a doboza elkeveredett, már ha egyáltalán elhozta az illető akkor a boltból.
júl. 5. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!