Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek annak idején jó...

Szerintetek annak idején jó platform volt a Socket 478?

Figyelt kérdés

Willamette, Northwood, Prescott


Celeron, Celeron D, Pentium 4


2000-res évek eleje


Ezen kifejezések jellemzik a Socket 478 platformot



jún. 25. 07:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#10

Ez többet mond el a magyarországi helyzetről, mint magáról a platformról. Ez akkoriban ilyen Tesco 90-100 ezres kategóriájú PC volt. Az MX440 egy Geforce 2 alapú alsókategóriás DX7 kártya volt, már a megjelenésekor is elavult.


Ez a gép sosem volt fasza, csak akkoriban a többség még bőven Pentium 2 kategóriás géppel nyomta. Amúgy nekem is ugyanilyan Celeronom volt, csak 512MB RAM-mal és Radeon 9200SE-vel.

jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkoriban ez volt a realitás és valóban a tescos "fos" gép, de hát hiába, gyerekként az ember annak örül amit kap. És a többieknek még ilyenje sem volt, a legtöbben tényleg valami nagyon fos géppel nyomták. Ezen azért elfutottak az akkori címek, meg hát az ember sem volt olyan "igényes".
jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt volt a socket 478, annak ellenére hogy ahogy írták technikailag nem volt a legjobb húzás a Netburst.


Nekünk leginkább drága volt a Pentium4. Ismerőseim közül senki nem engedhette meg magának a Willamettet RAMBUS RAMmal - oké ez még socket 423. Nekem volt socket 478-as Celeronom, arról Athlon XP-re váltottam így töredékáron megkaptam ugyanazt a számítási teljesítményt - mármint ahol nem volt szükség a dual channel ram sávszélességére.

jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

ASUS P4TE 1.6GHZ Northwood, RDRam 4x128Mb, ASUS GF4 TI4 4600 128MB, Seagate 60gb HDD.


Első gépem

aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 fukapapa27 ***** válasza:
Az én első gépem 286/16MHz 1Mega Ram 20Mega HDD ami két hét után bedobta a törölközőt!!! Igaz ez 1991-ben volt nem 2000-ben! :)
aug. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 MGéza ***** válasza:
2000 tájékán még nagyon sokan messze elavult AMD K6-II, volt aki Cyrix procis gépekkel nyomta, mert nadrággombokért be lehetett szerezni, az akkori nem túl magas igényeket meg kielégítette. Én 750-es P3-ról váltottam AMD Athlon 2800+ procira, A Pentium 4 egyszerűen kimaradt.
aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!