Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek annak idején jó...

Szerintetek annak idején jó platform volt a Socket 478?

Figyelt kérdés

Willamette, Northwood, Prescott


Celeron, Celeron D, Pentium 4


2000-res évek eleje


Ezen kifejezések jellemzik a Socket 478 platformot



jún. 25. 07:46
1 2
 1/16 Morzsi007 ***** válasza:
51%
Ugyanolyan, mint a többi. 775 talán jobb volt.
jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Akkoriban 200 MHz volt a FSB, ez ma csak 100 MHz. Fele sebességen megy minden gép azóta. [link]
jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam az akkori tüskés megoldásokat. Volt olyan, hogy egy idős német házaspár jött hozzám azzal, hogy procit akartak cserélni az alaplapban, de az új proci nem ment bele a foglalatba. Kiderült, hogy azért nem ment bele, mert sikeresen elgörbítettek egy sor lábat a procit. Kb. 3 órámba telt, mire nagyítóval, csipesszel és vékonyfejű csavarhúzóval kiegyenesítettem a lábakat.

LGA775-tel ilyen gond már nem volt, bár aki nagyon akarta, a foglalat pinjeit is el tudta görbíteni. Viszont láttam olyat, hogy csávókám valahogy rákente a proci aljára a hűtőpasztát, aztán ahogy belerakta a procit a foglalatba, összekente vele a foglalatot is...

jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

3/

A mai napig tüskés minden AMD proci és jóval kevesebben panaszkodnak rá mint az Intel alaplapok állandóan elgörbülő tüskéire...

jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Maga a platform nem volt rossz, a kor elvárásait teljesítette, de visszalépés volt a NetBurst visszalépés volt a Pentium 3-hoz (P6) képest, nem véletlenül tartották azt meg a laptopokhoz, illetve a Core2 is annak a továbbfejlesztett változata. Emellett alulmúlták az AMD K8-at is. Mire a Cedar Mill maggal gatyába rázták, már kint volt a Core2 is.


Amit én utáltam és utálok a mai napig benne, az a hűtés lefogatás.

jún. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Anno, hogy jó nem jó nem töprengtünk nekünk egy 486-os után jött ez a generáció. Váúúú életérzés a win95 után winXp. Hasított mint a reuma, ekkoriban kötötték az internetet. A 486-oson elég minimál játékok mentek ekkoriban szerintem rövidebb volt a "használhatósága" a gépeknek. Nagy volt a fejlődés. Most egy 10 éves i5 procival szinte bármi játszható akkor egy 10 éves proci max officera volt jó. Az, hogy ma azt mondjuk, hogy sz@r/jó volt. Akkor ez volt, voltak akkor is "balhék" pl ez a NetBrust. Olyan mint a mostani K Intel instabilitás.

[link]

Ment az élet tovább.

jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

"A mai napig tüskés minden AMD proci"


Mint ahogy nem...

jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5


Aláírom, a hűtés lefogatást én is utáltam mert az még a könnyen letörhető füles megoldás volt aminél az LGA775 lábas lefogatója jobb azért, mert bár a lábak is törnek (Az Intel máig használja ezt a módszert) de nem olyan könnyen mint a füles hűtők fülei anno


#6


Sőt, az is igaz hogy ha 2010-ben hangzott el a "10 éves processzor" kifejezés az selejt volt. De ha most hangzik el ugyanez a mondat, igen erős CPU-król van szó. A GTX 1070 egy 8 éves videokártya, ma is megállja a helyét (Igaz, hogy a ray tracing kilőve mert 2016-ban még nem volt ilyen)


A kérdést azért tettem fel mert retrospektív meglátásokra vagyok kíváncsi a platformmal kapcsolatban. Igen későn, 2014 és 2018 között fő számítógépként egy Celeron D 330 processzoros 1,5 GB DDR1 RAM-os RADEON 7000 videokártyás PC-t használtam. Akkor már nem volt a legjobb, de mostmár a legpehelysúlyúbb Linux is küszködne rajta

jún. 25. 12:00
 9/16 A kérdező kommentje:

#2


Irigylésre méltó hardverek lehettek anno főleg hogy P4 ami a csúcs volt. Ahhoz képest a Celeronok fasorban se voltak

jún. 25. 12:01
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Első valódi gépemben 478-as alaplap volt, ha jól emlékszem Celeron procival, ami talán 2,4GHZ-en pörgött. Akkoriban elég fasza gép volt, MX440-es videokártyával és talán 256MB RAM-mal. HAvero,, osztálytársak mindig hozzánk jártam gamelni.

Az viszont tény, hogy hamar elavult az egész konstrukció, talán 2-3 év után már abszolút fosnak számított. Ez nem feltétlen a hardverek hibája volt, egyszerűen csak iszonyatos gyorsan fejlődött a techinka.

jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!