Aki 2-es számrendszerben 10-es számrendszerű prefixumokat használ az pont a tudománnyal megy szembe...
jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
32/38 anonim válasza:
Hosszasan lehetne sorolni azokat a kialakult módszereket, definíciókat amik végül megdőltek, mert rájöttek hogy téves. Soha nem szabadna egy ilyen esetben kifogásnak lennie hogy ez így alakult ki, akkor biztos helyes is. Azon lehet vitázni hogy az IT hajnalán miért rosszul kezdték használni az SI-prefixumokat, és a HDD gyártók miért jól. Nyilván azért a pár GB megspórolható adatért. Mindettől függetlenül mára már egyre többen rájöttek a prefixumok helyes használatára, lásd Linux. Nem értem azt aki azt állítja hogy Linux-on nem így működik, szerintem sosem használta. A legfőbb programokban (legyen parancssoros, TUI vagy GUI) be is állítható hogy jelezze ki (és nyilvánvalóan nem csak egy "i" betűt tesz a prefixumba, hanem az értéket is ennek megfelelően számolja). Meddő vita hogy 50 éve ezt így találták ki, ezért ennek így KELL működnie. Nem, a világunk nem így működik.
jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
33/38 Alex Fly válasza:
@30: a geocentrikus rendszer pontosan ugyanolyan jól használható, mint a heliocentrikus (nem véletlen, hogy kb. két évszázadon keresztül a csillagászok maradtak a geocentrikus mellett, mivel az a gyakorlatban használhatóbbnak bizonyult). Ezzel szemben a bináris értékek helyiértékét a tíz hatványaival kifejezni teljesen értelmetlen és tökéletesen használhatatlan. Nem véletlenül alakult ki, hogy ezeket a kettő hatványaival számoljuk -már jóval előbb, mint ahogy pár, a témához nem értő bürokrata kollektíve lehülyézett volna mindenkit, akinek köze volt a számítástechnika kialakulásához.
jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
34/38 anonim válasza:
"a geocentrikus rendszer pontosan ugyanolyan jól használható, mint a heliocentrikus (nem véletlen, hogy kb. két évszázadon keresztül a csillagászok maradtak a geocentrikus mellett, mivel az a gyakorlatban használhatóbbnak bizonyult)."
Nem, nem volt pontosan olyan jól használható, tele volt hibával, ezért lett megváltás a heliocentrikus, mert végre rendesen működött. Használhatóbb? Persze, hisz téves feltételezésen alapuló kalkulációk így könnyebbek voltak. Ja, és idézem "minden alapvetése helytelen". Emellett elképesztő hogy az ilyen áltudományos kommenteket felpontozzák, a tudományost meg le. Ilyen emberek élnek köztünk? (Vagy egy ember több fiókkal?)
jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
35/38 anonim válasza:
#27 De, teljesen jól tudom mi az az SI, de a számítástechnikában 2-es számrendszerben dolgozunk továbbra is és SI-szerű prefixumokat használunk. Ennyi. Nincs itt semmilyen háttérhatalom, egyszerűen csak annyi történt, hogy a gyártók nyomására átalakították az eddig teljesen jól bevált rendszert, hogy a nem annyira jártas embereket megtévesszék. Továbbra sem helyes a 10-es számrendszer használata számítástechnikában, mert a számítógépek 2-esben dolgoznak.
jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
36/38 anonim válasza:
"SI-szerű"
Ha valami SI-SZERŰ akkor tessék valóban SZERŰ prefixumot használni, nem 1:1-ben AZT. SZERŰ az a , Kibi, Mebi, Gibi, Tibi, stb.
jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
37/38 Alex Fly válasza:
@34: több mint 100 éven keresztül a heliocentrikus rendszer a használhatatlanságig pontatlan volt -szemben a jól bevált, működő és többezer éven át bizonyított ptolemaioszi rendszerrel szemben. Mint ahogyan az sem igaz, hogy "minden alapvetése helytelen" lenne: a kettő között mindössze a nézőpont a különbség; amiről pedig tudjuk, hogy mivel nincs kitüntetett pont a Világegyetemben, így íz egyik pontosan olyan jó, mint bármely másik. Ha tanultál csillagászattörténetet, akkor ez nem okozhat meglepetést -ha meg nem, akkor pedig elég nagy bátorságra vall a kommented...
Ezzel szemben ha egy adott számrendszert használsz, akkor a helyiértékeknek is csak abban a rendszerben van értelme; ha kettes számrendszerben számolsz, akkor teljesen értelmetlen a tízes helyiértékek használata -konkrétan egyáltalán nem is használható. Még akkor sem, ha néhány túlbuzgó bürokrata azt akarja erőltetni, akkor sem. Nem véletlenül alakult ki és terjedt el a jelenleg is használt, 1024 (2^10) alapú átváltás -egyszerűen a gyakorlatban ez a használható, nem az 1000.
jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
38/38 anonim válasza:
#36 Pont azért szerű, mert 1000 helyett 1024 a váltószám. Ha nem tetszik, sírj miatta úgy ahogy annó a merevlemezgyártók tették
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!