Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják az AMD re hogy...

Miért mondják az AMD re hogy csak játékra alkalmas?

Figyelt kérdés

Eléggé elterjedt külföldi fórumokon egy fikázás az AMD vel szemben hogy ha játék akkor az AMD jeleskedik de ha minden másra akkor az intel a király.


Valóban így van?


jún. 19. 07:15
1 2
 11/20 SIDLER22 ***** válasza:
100%

4-es amit leírtál az első bekezdésben igazából pont arra utal, hogy az Intel jobb játékra. Játékoknál kevesebb mag van rendesen aktív használatban mint mondjuk egy szétosztott szerver szolgáltatásnál vagy mondjuk forráskód compile-olásnál. Ezért ott (játékban) pont, hogy jobban számít a magas órajel de kevesebb mag.

Mivel a hozzászólásban nem tagadtad amit a kérdező írt így úgy veszem, hogy a válaszodban a szétosztottabb órajelre mondtad azt, hogy jobb játékra.


Az meg, hogy milyen mérnökök vagytok meg milyen grafikonokat nézegettek, senkit nem érdekel. Itt valós körülmények közötti teljesítményről van szó. Nem arról, hogy ti a NASA-nál milyen grafikonokat olvasgattok meg hidakat programoztok. Ezen a szinten amúgy is játékfüggő az egész. Egy CS2 vagy God of War sokkal több CPU-t igényel mint pl egy Veloren.


Ez meg, hogy Intel vagy AMD jobb játékra, annyira precíz kérdés, hogy nem is nagyon érdemes foglalkozni vele.

Aki számtech.-ben ennyire optimalizáltság b...zi az inkább nézzen körül az általa használt Windows-ba és mondjuk hasonlítsa össze a bloat-oltságot és fölös telítettséget egy sima Ubuntu rendszerrel. Majd azon lehet pörögni...

jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek képben a dolgokkal. Azt hittem videókártyákról lesz szó mert ott játékon kívül szinte minden másban jobb az Nvidia na de procikban?


Majdnem minden játékban a 7800X3D a leggyorsabb. Év végéig itt lesz a 9000X3D széria utána meg majd valszeg az.


Ahova több mag kell meg ott vannak a Threadripperek és Epyc procik 96 meg 128 maggal.


Pont hogy alig van már 1 2 nagyon specifikus workload amiben még mindig Intel a jobb.

jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7-es! Azért vagy lepontozva, mert az internetes fórumokon senki sem szereti a szakmai tudásukkal pökhendi módon kérkedő egyéneket, még akkor se, ha az illető tényleg szaktekintély. (Bár azért megjegyzem, az igazán komoly tudás az esetek többségében inkább szerénységgel szokott párosulni.)
jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azt hottem AMD GPU lesz a kérdés,mert ott még morzsákban tényleg releváns, hiszen nem elhanyagolható a programok száma, amiket nvidia cuda-ra írnak csak meg.


De processzoroknál... rég fordult a kocka. AMD minden téren jobb alternatívát tud felmutatni az intelnél. (Kivéve talán DDR5 RAM stabilitás. Azt jó lenne már ha megoldanák fullosra)

jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#4-#7 Azért lettél lepontozva mert konkrét példák nélkül írtál mindenfélét. Meg van az oka annak hogy az Intel mostanra mindenhol küszködik, azt pedig egész lent a tranzisztor "kapuszélességen" kell keresni.


Asztali processzorokhoz használt technológia

2017: Intel 14nm, AMD 14nm

2018: Intel 14nm, AMD 12nm

2019: Intel 14nm, AMD 7nm

2021: Intel 10nm, AMD 7nm

2022: Intel 10nm, AMD 5nm

2024 július: Intel 10nm, AMD 4nm


Órajelet meg nem illik 2 gyártónál összehasonlítani, de Ryzen 9 7950X: 5,7GHz (170W), Core i9 13900K 5,8GHz (300W).

jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat tényleg :) !! Sokat tanultam.


A gépemet még csak mostraktam össze és sok helyről kaptam segítséget de ezekszerint 1 dologban lehetett volna jobb nem sokkal drágábban.... 126 ért vettem bő egy hónapja alkatrészenként a gépet (aqua) és bárkit kérdeztem az r7 7700X et ajánlotta (vagy 5 ember) szóba se került a 7800 X3D -s verzió pedig az elvileg 138 vagy száznegyvenvalamennyi lett volna akkor és sokkal jobb... Szeretünk játszani a gépen a gyerekkel és azért nagy AAA címekkel is játszuk igaz hogy a monitorom ilyen: (azaz nem 4k-s) [link]


Év végén amikor kijön a 9000 seriából az x3d megéri váltani? Mert akkor lecserélném a monitort is valami jobbra és 2025 q1 be ha kijön az rtx 5000 seria akkor abban is váltok vszeg egy 5070 körülire a mostani asus 4060 ti 8gb oc-t Vagy engedjem el ezt az x3d-t mert ez a 7700x bőven elég ?

jún. 20. 06:42
 17/20 A kérdező kommentje:

bocsi a gép 610 volt, a proci ra értettem a kb 126 ot .


cfg: [link]

jún. 20. 06:45
 18/20 anonim ***** válasza:

Qva jó az x3d, de te inkább GPU limiten vagy. Szerintem egy majdani Rtx5070 sokkal többet dobna a gépen.

Jó kis gép még sokáig elég lesz bármire is. Processzort amúgy sem éri meg megjelenéskor venni kb 1 év alatt áll be az ára. A 9000-res tuti drága lesz. A 7800x3d is mostanában szédült 140-alá egy jó éve 220-on nyitott. 😉

jún. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja és presze még annyi hogy a lapom ami am5 ös kb meddig várható a socket támogatása? azaz milyen időközönként szokott változni a socket, kb mikor várható az utolsó am5 ös proci kijövetele?
jún. 20. 07:08
 20/20 A kérdező kommentje:
18/ Köszönöm!! :)) Hát igen megértettem csak az a fránya tudat hogy több mint 1 hónapig molyolom a netet kérdezősködik mindenhol is és sehol sem jött szembe velem az x3d 128 meg 143 között kb semmi külöbség nincs most meg már visszacserélni sem tudom :S Semmi extra csak zavaró ..^^
jún. 20. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!