Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják az AMD re hogy...

Miért mondják az AMD re hogy csak játékra alkalmas?

Figyelt kérdés

Eléggé elterjedt külföldi fórumokon egy fikázás az AMD vel szemben hogy ha játék akkor az AMD jeleskedik de ha minden másra akkor az intel a király.


Valóban így van?


jún. 19. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Vannak ilyen régről berögzült hülyeségek. Ezt a K8 óta hajtogatják, akkor is hülyeség volt, de azóta berögzült és minden önjelölt IT-s ezt hajtogatja.
jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igaz alapszinten használom a gépet (játék és minden egyébb) de én mint mezei felhasználó nem nagyon erzek különbséget a laptopom ami egy rog scar 18 (i9 13980HX) és az asztali gépem között amibe egy R7 7700X cpu van
jún. 19. 07:32
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Az emberek előítéletesek.

Szeretik megbélyegezni a másikat.

jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%

Fhú, ez picit bonyolult.

Igazából picit leegyszerűsítve amiatt van mert az AMD képes korrekt órajelet tartani sok szálon, ellenben az Intel pedig kevesebb szálon de sokkal magasabb órajelre képes, sokkal stabilabb.


Mi pl szerverekbe csak azért használunk Intelt, de pl kis programozós gépbe az AMD is jó.


Ár/érték arányban kb megegyeznek, az AMD amennyivel olcsóbb, annyival gyengébb minőségű.


Na meg az AMD melegszik mint az állat, kb azt a hőfokokat mértük normál terhelésnél mint egy 1,2x órajeles Intelnél széthajtva, szóval amit spórolsz egy AMD-n, költheted vízhűtésre.


(Egy mérnökinformatikus)

jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Berögzült fanok kitalálnak mindenféléket, pár éve még fordítva volt és az Intel vitte a játékokat az AMD meg a munkát.

Az i7 14700K mellett próbálnak meg érvelni úgy sokan hogy az munkára is jó miközben játékokban majdnem olyan gyors mint a 7800X3D. Ja, csakhogy az AMD-nek ott van a 7800X3D-vel egy árban a 7900X3D munkához, miközben az i7 mindkét AMD procinál sokkal többet fogyaszt.

jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

#4 Légyszi mesélj még.

[link]

jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem hogy miért lettem ennyire lepontozva :D

Ez nem csak saját vélemény hanem mérési jegyzőkönyvre épülő következtetés. Ne mondd hogy 3 mérnökinformatikus (2 BSc, 1 MSc végzett aki éppen doktorandusz) egyformán rosszul olvasott le és értelmezett grafikonokat. Az a videó amit linkeltél pedig nem releváns. Nem így szoktuk tesztelni a processzorokat hanem úgy képzeld el laikusként hogy belerakjuk egy olyan foglalatba aminek ki van vezetve rengeteg pinje és így egyes részek külön vezérelhetőek és mérhetőek. Ebből pl azt is tudjuk hogy mekkora plusz kakaónál durran és mennyivel kevesebbel mennyire képes stabil órajelet tartani. Szívesen mesélnék még 6-os, pl hogy hogyan programozzuk az északi vagy déli hidat, viszont az már olyan magas szintű informatika hogy ahhoz csak a processzorok egyes részeit és működési elvét kéne évekig magyaráznom hogy egy átlag informatikus megértse, illetve ha képes is lenne rá bárki, most nem kapnék akkori fizut ami egy pilótáéval vetekszik kb. Na meg ugye nem ez volt a kérdés.


De ha komolyan érdekel a téma, tényleg ajánlom először egy processzor működésének megismerését kicsit magasabb szinteken, kb a legapróbb mikrotranzisztorig hogy mi mit csinál. Kellemes kis könnyed nyári olvasmány :D

jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Számomra minden válasz hasznos , de ahogy 7 es magyarázza (és miért ne hinném el :) az már más szint ez már az informatikának a száraz lexikális tudást igénylő mindent átlátó része . Én ott tartok hogy forgatgattam az AM5 ös foglalatban aprocit hogy végre belemenjen :D De minden tiszteletem annak aki ennyire mélyen benne van :))
jún. 19. 10:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Dehogy igaz, nettó hülyeség. Én simán használok AMD hősugárzót, vagy vízmelegítőt is. Pl munka közben szoktam teázni.
jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 CspCsj ***** válasza:
85%

#4-#7:

"programozzuk az északi vagy déli hidat"

Most már kíváncsi lennék mikoriak ezek az AMD és Intel tesztek, - mivel az északi és déli híd lényeges funkcióit az AMD 2003-tól (a délit 2011-től), az Intel pedig 2008-tól a processzorba építi.

jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!