Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezeket a HDD adatokat hogyan...

Ezeket a HDD adatokat hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés

[link]


Oké, SMART adathoz van leírás, de valaki tud abban segíteni, hogy ez már kritikus vagy még "elmegy".

Egyébként az üzemóra számomra sehogy sem jön ki. Ez a gép kb 7 éves és napi 2-4 óránál többet sosincs használva. Beleszámítana a win10 készenlétben töltött ideje?



jún. 16. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy. Ne rakj rá semmi fontosat. Több infót és magyarul a HDsentinel ingyenes próbaverziója is elég.
jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Az hogy van rajta 73 hibás szektor, ami 8-al tovább fog valószínű növekedni nem sok jót jelent..

Ha a mért (nyers raw érték oszlopot) hexából decimálisra kapcsolod, te is jobban látnád.

jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit csalódtam, ez egy WD RED vinyó, ez a gép nagyon-nagyon nem kapott olyan terhelést, amit egy NAS-ban elvárnak tőle. Egy full átlagos asztali pc, amit a család netezésre használt.
jún. 16. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én a NAS-ban levő hdd-ket fél évente kapcsoltam ki/be, te pedig ezt a lemezt 6 óránként kapcsoltad ki/be. Ez az ami megterheli, megterhelte a tiedet.
jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy full átlagos asztali pc, amit a család netezésre használt."

Ez a baj. A RED folyamatos üzemre készült, amit te csináltál az kínzás számára. Ráadásul a NASware már nagyon hamar hibásnak jelenti a szektorokat, hogy a RAID vezérlő mielőbb helyreállíthassa a tartalmat a többi lemezről. Neked sem RAID, sem többi lemez nincs, csak a szívás.

jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
60%

7 ev nem rovid ido...


viszont tenyleg csak 68 orat ment volna? Az meg keves

eleve nem lehet valos


valami legujabb progival nezd meg

ha tenylegesen van hibas szektor akkor is sokaig meg jo lehet


amugy 7 eves hdd t ugyse tudsz ertelmes aron ertekesiteni

sajat tartalaeknak meg barmire barmedig jo amig meg nem hal

ami sok ev mulva is lehet

jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
60%

#2 es irta is

csak hexaban latni adatokat

real value oszlop kellene ahol ertelmezheto infokat latni

jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

7! éve napi 2-4 óra inkább 9.5

Na 24051 óra üzemelés, 73 hibás szektorral. Soha rosszabb merevlemezt. Nekem van napi használatban 2000! Bad sectoros winyóm. Egy éve annyi (semmi pótólhatatlan nincs rajta és megvan az utód) De kíváncsisàgból még "kínzom".🤣

Legyen mimdenről mentésed, de szerintem jó pár év még van benne. 😉

jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


itten van, amit a sentinel mond róla.

jún. 16. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!