Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gépem?

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés

1-1,5 hét után be szerettem volna kapcsolni megint a gépet, hogy le üljek játszani pár órát erre hiába nyomkodom a gombot. Nem reagált semmit a gép. Vagyis egyáltalán nem kapcsol be. Először meg próbáltam azt, hogy kicseréltem a táp csatlakoztatót. Semmi. Utána azt, hogy a pár hónapja vásárolt FSP Hyper Pro 650w Bronze tápom helyére betettem a régi Akyga Pro 500-as tápomat. Csak az alaplapba tudtam bele kötni a csatlakozóit mert a többit nem tudtam pontosan hova kell. Bekapcsoltam a konektort is ahogy szoktam, ilyenkor kellett volna pattogó hangot adnia egy pillanatra de nem történt semmi. És az a táp még működött amikor kivettem belőle az biztos, hogy annak nincs baja.

De akkor mi lehet a baja a gépnek, hogy egyáltalán nem kapcsol be és mi okozhatta?


És ez akkor azt jelenti, hogy valami biztos, hogy teljesen tönkre ment és ki kellene cserélni, csak azt sem tudom mi az? Örülnék ha nem az ssd, alaplap vagy processzort kellene mert nem lenne túl olcsó mulatság egyik sem használtan sem mert nem olyan ócska gépről van szó. De tápra még van garancia. Vagy csak ki kellene takarítani valamit? A gépet úgy használom, hogy az egyik oldala nincs meg. De nem rég volt kitakarítva és most is kifújtam. Megpróbáltam Amd integrált videokártyára is rá kötni a HP monitoromat nem e a kártya ment tönkre de így sem reagált semmit.

Mi az amit még tudok tenni? Vagy itt valaminek teljesen vége?



máj. 27. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Van áram egyáltalán a konnektorban?
máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem pittyeg?
máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Világit a konnektor és nem pityeg
máj. 27. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
CMOS elemet cseréld. Ha nem sípol, akkor már nagy a baj, a bios betöltésének elejéig se jut.
máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kicseréltem de így sem működik, akkor semmi megoldás nincs? Szerelő kell vagy még rosszabb?
máj. 28. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Kuka az alaplap
máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt javasolom esetleg próbáld meg úgy bekapcsolni a gépet, hogy kiveszed az alaplapot csak a processzor legyen benne meg a ramok, de minden kábel legyen kihúzva (kivéve a táp kábelek). Ezután próbáld meg bekapcsolni az alaplapot a két bekapcsoló pin összeérintésével ( [link] mert lehet a házon szakadhatott le a bekapcsoló gomb kábele. Nézd meg, hogy a te alaplapodnál hol találhatóak ezek a pinek és érintsd össze, ha így se indul be a gép akkor alaplap kuka, de no para mert használtan olcsón alaplapot 10000 forintért lehet kapni.
jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, de nekem Asrock B450M Pro4 alaplap, egy Fujitsu brand gépház amibe nehezebb volt beszerelni mint a legtöbb hagyományos házba Ryzen 3 3100 processzor és RX 6750 XT videokártya ami mellé van és 4x8gb ram vagyis elengedhetetlen az is, hogy négy ram foglalata legyen és az árakat elnézve még az egyel régebbi B350 alaplapok is 20 ezer forintért, szoktak lenni 15-ért is de azt jegelik szóval az nem számít. Az olyan lapok árai amik újabbak az enyémnél meg gondolom még drágábbak. És olyan alaplap kell nekem ami támogatja az én processzoromat. És az ilyen 5900X, 5700X3D processzorokat is bios frissítéssel. Mert ez a B450 ami van ilyen lenni.

Megnéztem a videót de a saját lapomon azt a pint nem találtam. Inkább menjen tönkre a ház mert 5 ezer forintért tudok venni ismerőstől egy fekete atx házat.

jún. 1. 11:20
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


hat pedig kell legyen elolapi kabel


ha bekapcsolna akkor csak hazzal (elolappal) van gond

ha nem lappal lehet


amugy hoszu allas kozben be volt dugva konnektorba es nincs konnektoron kapcsolo vagy fel volt kapcsolva?

mert lehet elektromos halozati anomalia nyirta ki alaplapot ha kapot egy loketet

jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt kapcsoló a konnektoron és talán 1x volt bekapcsolva az alatt az idő alatt amikor nem használtam a gépet. És ugye akkor ment tönkre. Azt a kábelt meg egyszerűen nem ismerem akkor fel rajta
jún. 1. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!