Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a gépem...

Miért kapcsol ki a gépem random, és miért csak másik áramforrásból indul újra?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a jó kategória-e, de azért felteszem.

A gépem elkezdett magától kikapcsolgatni. Általában játszás közben fordult elő, szóval túlmelegedési problémát sejtettem, így hát megtisztítattam, vettem egy heavy duty hiper-szuper elosztót is neki, hogy azzal se legyen baj.


Viszont még mindig előfordul, már nem csak játszás közben. Pl ma 5 perc bekapcsolás után épp csak indítottam volna a game-et, mikor meghalt. És ilyenkor hosszú hosszú percekig vissza sem tudom kapcsolni, akár 20-30 percig sem.


Viszont ha átdugom egy másik áramforrásba (konnektorba, vagy elosztóba) akkor megint elindul. Ha itt is behal, akkor általában még az is segít, ha visszarakom az eredetileg használt elosztóba(!)


Nem vagyok nagy fizikai/elektronikai zseni, de el tudná nekem valaki magyarázni, hogy ez mi? Ha túlmelegszik, akkor elvileg csak az idő segítene rajta, de mi ez már, hogy az áramforrástól függ? Arra is gondoltam, hogy a konnektorral van baj, amiben van ez az új elosztó, viszont az elosztóból táplálkozó egyik másik eszköznek sincs baja. Valamilyen túlfeszültség lehet? Érdemes volna kipróbálnom teljesen külön forrással táplálni a gépet?



2023. ápr. 30. 07:26
 1/6 Szirty ***** válasza:
57%

"... el tudná nekem valaki magyarázni, hogy ez mi?"


Szerintem tápegység hiba.

Valószínűleg nem csak akkor tudod újra elindítani ha másik konnektorba dugod, hanem akkor is ha kihúzod és visszadugod ugyanabba.


Amikor a gépet kikapcsolod (vagy magától leáll) akkor a tápegység feszültség alatt marad és a gép egy része is (a tápegység standby power része ilyenkor is ellátja 5V feszültséggel a gép egy részét.)


Elképzelhetőnek tartom hogy a tápegységnek ez a része pusztul, bizonytalan, stb.

De mindegy is, én kipróbálnám a gépet egy másik tápegységgel.


Ugye nem laptopról van szó, mert azt valamiért nem említetted (gép az is).

2023. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nem laptop, sima gaming PC. A tápegység az konkrétan egy kábel, sematikusan ennyi: [link] Gondolom így magában a gépházban kellene cserélni a tápegységhez tartozó alkatrészt, ami felveszi az áramot és a feszültséget szabályozza.


Lehet, hogy elkezdte megadni magát. Van egy Force Feedback-es kormányszimulátorom, külön tápegységgel. Volt nálunk pár hónapja egy áramszünet, ott sajnos azonnal vissza lett kapcsolva az áram, miközben minden eszköz bedugva maradt. Az említett kormánykerék tápegysége rögtön tönkrement, cserélni kellett.


El tudom képzelni, hogy a gép is megsínylette a történetet, habár ott akutan még nem mutatott tüneteket.

2023. ápr. 30. 09:36
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A tápegység az konkrétan egy kábel,"


Ez nem a tápegység, csak a kábel hozzá. Amibe beledugod (a kép szeint bal oldali végét), az a tápegység...

2023. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
57%

A képen egy hálózati kábel van.

A tápegység a gép dobozában, belül van. Külön, zárt egység, cserélhető:


[link]

[link]

2023. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túlmelegedésnél egyszerűen visszavesz az órajelből a hardver, ezzel csökkentve a teljesítmény felvételt hogy ne melegedjen tovább.

Szóval nem fog lekapcsolni csak úgy magától, mert túlmelegedet.

Itt szinte biztos, hogy tápegység hiba lesz. Főleg ha valami gagyi táp van a gépben.

2023. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg BIOS-ban
2023. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!