Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van ez a gépemmel?

Miért van ez a gépemmel?

Figyelt kérdés
Német nyelvű rajt a bios és én nem tudok németül. szeretném feltelepíteni rá az operációs rendszert de a gép nem észleli a dvd olvasót. pedig az olvasó működik mert a másik gépen teszteltem és a kábel is jó. Lehet hogy valami a BIOS-ban van ellátva. Ha valaki tud segítsen.
2010. okt. 23. 18:14
 1/6 Hülyeválasz ***** válasza:
Ha IDE kábelen van akkor hibás jumperelés miatt összeakadhat más eszközzel (ha olvasóról beszélsz, akkor több mint valószínű, hogy IDE-s). Még akkor is, ha a másik gépben ugyanazon a csatlakozón volt az eszköz (x márkájú kábeleken az IDE kábelen nincs színnel jelölve az alaplapi csatlakozó, ezért ha már eleve ott fordítva van csatlakoztatva, akkor a Master és a Slave felcserélődik)
2010. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ok köszi megnézem erre nem is gondoltam.
2010. okt. 23. 22:19
 3/6 A kérdező kommentje:
megnéztem és jelölve van és rendesen a megfelelő helyre van dugva és nem ismeri fel nem írja ki hogy rá van csatlakoztatva.
2010. okt. 23. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a másik gépben működött, nem biztosíték. Tápot kap rendesen? Csak azért írtam, mert nálam ugyanez volt a hiba. Lötyögött az uj tépkábel csatija a dvd aljazatában. Ki kellett peckelnem. Vagy próbáld meg másik kábellel közvetlenül az alaplapra dugni ( masterként) Szóval a hiba ott lehet előtted....
2010. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a BIOS-ban biztos nincs elállítva. Hacsak nincs letiltva. De ez németül is ugyanaz, mint angolul. Nézd meg.
2010. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és az hogy van? Köszi.
2010. okt. 24. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!