Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet még bármit kezdeni egy...

Lehet még bármit kezdeni egy FX-8350-el?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátom családja elég rosszul van anyagilag, de az öccse baromira szeretne egy gépet és most karácsonyra kapott is hozzá ezt-azt. Van egy egész normális tápja, egy GTX 970, 8GB DDR3 meg egy gépház.


Megnéztem itthon és megtaláltam a régi gépem alaplapját és prociját meg hozzá még egy 8GB DDR3 RAM sticket. FX-8350 proci. Plusz van nekem pár régebbi HDD-m ami már évek óta csak a fiókban pihen mert leváltottam mindet SSD-re és egy 120GB SSD-m is ami nem sok de boot drive-nak csak elég lenne.


Érdemes még ezzel foglalkozni és építeni neki egy gépet belőle?


Nyilván a srácnak nincsenek nagy igényei csak akar valamit amivel tudna lolozni dotázni meg esetleg fortniteozni.



jan. 2. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Igen kis pénz, kis foci. De az akinek semmilye nincs annak ez is tud örömet okozni. Pakoltam én is össze mindenféle maradékból gépet, hasonló helyzetben lévőnek 3 éve nyúzza!😉 16GB ram meg a 970 nem lesz annyira rossz.

jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz az. Ilyen gépen 2020-ig bezárólag elfut nagyjából bármi. Akinek korábban nem volt alkalma játszani, annak úgyis rengeteg a bepótolni valója.
jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
az alaplapon vedd le és forraszd vissza fordítva a kondikat XD késői újévi tüzijáték XD
jan. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Netezős, filemzős gépnek, régebbi játékokhoz okés.
jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék, nem feltételezem róla, hogy ő ilyen lenne, de erről most eszembe jutott egy kb. 15 évvel ezelőtti történet. Egy mélyszegénységben levő ismerős kérdezte, hogy tudnék-e valami megoldást arra, hogy legyen számítógépük? Mert hát a nagyobbik gyerek hamarosan középiskolába megy, a középső is már felső tagozatos, és azért jó lenne, ha nem lennének ilyen téren a többiekhez képest hátrányban. Meg ugye a Facebook is ekkoriban kezdett rohamosan terjedni, és egyre több mindent lehetett neten intézni, szóval jó azért, ha van egy gép a családban. Csakhogy pénzük az nincs, 4 ezer forintot tudnak legfeljebb rá szánni. Nos, négyezer forintból 2008-10 környékén sem lehetett már normális gépet kapni, én életem legelső PC-jét 1997-ben 12 ezerért vettem használtan (illetve annyiért vették szüleim). De oké, összedobok egyet azokból a részegységekből, amik igazából csak a helyet foglalták itthon. Nyilván azért a saját pénzemet nem fogom erre költeni, egyébként sem dúskáltam a lóvéban pályakezdőként, de a szabadidőmből, meg a felesleges eszközeimből hajlandó voltam rá áldozni. Nagyjából egy hétig dolgoztam rajta, minden nap munka után estig, de ebbe olyasmiket is bele kell érteni, mint pl. a hibás optikai meghajtó javítását. De végül elkészültem vele. Működött, internetezésre, tanulásra, ügyintézésre alkalmas gép lett belőle. Erre egy hét múlva visszahallom, hogy kidobták a gépet, "mert az egy sz**, semmire nem lehet használni, még a GTA San Andreas sem megy rajta". Ez volt az első olyan pillanat, amikor elgondolkodtam, hogy tényleg megéri? Én megértem azt, hogy mindenki azt szeretné, ha mindene csúcsszuper lenne. De azért szerintem lesz**ozni azt, hogy valaki ingyen (mert végül nem kértem érte pénzt) összedob egy olyan gépet, ami lehet, hogy régicske, de a semminél jóval több, amire kérték, arra megfelel, és mondjuk egy Age of Empires szintű játékot is még simán le tud futtatni, csöppet illetlenség. Ha visszagonolok, soha nem nyomorogtunk, enni mindig volt, víz, villany, fűtés mindig volt otthon, de azért a "luxust" nem engedhettük meg. De én mégsem úgy emlékszem rá, amikor a '90-es évek első felében kaptunk karácsonyra egy Atari 2600-at, hogy "hát milyen szemetet kaptunk", hanem mind a mai napig kimondottan kellemes emlékeket kelt bennem. Vagy amikor gyerekként egy NES-t kaptunk. Akkor, amikor már a SNES is lecsengőben volt. Éveken át nyúztuk, még akkor is, amikor már a Nintendo 64 is megjelent.

A másik hasonló sztori, amikor beütött a COVID, én meg középiskolai rendszergazda voltam. Sokan akkor jöttek rá, hogy nincs a családban számítógép. Én a hivatalosan már leselejtezett gépekből összeállítottam olyanokat, amik szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, bemutatókészítésre, a Google szolgáltatásinak igénybevételére, videotelefonálásra alkalmasak. Linuxos gépek voltak igaz, de semmi Windows-specifikus dolgot nem kellett használni, és tényleg alaposan leteszteltem, hogy amire online oktatás során kellhet, azokra tökéletesen megfelelt. Ja, és ezt nem csak kölcsönbe adtuk volna, hanem mivel hivatalosan már nincsenek állományban, ezért ajándékba megkapta volna az, aki kéri. Első körben 5 ilyen gépet dobtam össze, és ha lett volna igény rá, akkor továbbiakat is összeraktam volna. Szerintetek hányan kérték? ... Egyetlenegy tanuló, ő is visszahozta pár nap múlva, mert neki "ilyen inkább nem kell, szerez majd máshonnan". '95 nyarán kaptam életem első számítógépét, egy Commodore 64-et. A többség már PC-t, vagy Amigát használt (jó, azért volt még pár Commodore-os is), de valahogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy nekem rossz lenne. Szóval nem tudom megérteni, hogy egyesek miért annyira telhetetlenek.

De kicsit elkalandoztam az emlékekben, remélem, nem haragudtatok meg. :-) És tényleg nem azért írtam, mert ismerősödről rosszat feltételeznék, remélem, hogy a ti esetetek lesz arra példa, amikor valaki szívből tud örülni annak, hogy lett egy számítógépe.


Egyébként a mostani gépemben 12 GB RAM van, GT-710-es videokártya, és egy AMD FX-4320-as proci. Nem áll szándékomban a közeljövőben lecserélni, nem érzem azt, hogy kevés lenne. Bár igaz, én azért nem vagyok egy klasszikus értelemben vett hardcore gamer, szoktam játszani, de inkább indie, és retro játékokkal, a maiakhoz meg van Geforce Now előfizetésem. Meg alapból Linuxot használok, ott azért kevéssé látszik meg, ha korosodik a vas. De még Windows-zal sem lesz rossz az a gép, amit készülsz összeállítani.

jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Hát igen sokan telhetetlenek, és amikor segítenél lefikáznak.

Covid idején ismerősék régi sz@rjában meghalt a videokártya, és marhára kellett volna egy.

Erre adtam eggyet (online oktatásra untig elég) 1GB-s Radeon HD valamit. És azon nem ment úgy a játék!!!! mint a Gt750-en. Az ilyen rosszul esik, hogy adsz ingyé valamit, azt annyiért se jó. 😃 Azóta eladtam a sz@rjaimat pénzért.

De azért a kérdésben leírt gépet ingyen még én is elfogadnám.

[link]

jan. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem az Fx 6300 + Rx 570 4 giga Vram + 8 giga ram elvitt 2020-ig mindent kisebb-nagyobb megalkuvásokkal, akkor jó lesz az a konfig megalkuvásokkal.
jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vállalható az a proci. Net, office menni fog vele, tehát a házit meg lehet írni rajta. W10 sima ügy, W11 már nem igazán lesz elérhető (jelenleg trükkel sem telepíthető a legfrissebbb kiadás a régi gépekre. Amúgy tudná vinni).


És régebbi játékokkal lehet majd gamelni simán. Proci lesz inkább a limit, 2017-2018-ig megjelent játékokkal többnyire nem lesz gond.

jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak egy update ha valaki ráakadna erre.

Lett gép belőle, nem a világ legszebb legjobb konfigja de egészen használható. Még néhány igényes új játék is eldöcög játszhatóan rajta. Annyi lett még hogy kapott egy procihűtőt mert a gyárinak olyan hangja volt mint egy felszálló Concorde-nak, meg egy 480GB SSD-t még sikerült használtan nézni a 120GB meg a sok HDD mellé, összeállt majdnem 2TB tárhely így aminek a harmada SSD. A srác baromira örült neki. Szerencsére nem olyan volt a helyzet mint amit #5 írt, fájt elolvasni is hogy ilyen emberek vannak.,

jan. 25. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!