Szerver gép elhelyezés díja?
Van egy itthon porsodó gépem Intel Core i5-7400 zam és sok ramom. Itthonról nem szeretnék hosztolni mert nem túl megbízható sem az internet sem a többi.
Mennyibe kerülne ezt elhelyezni egy profi teremben? Megéri egyáltalán? Vagy csak olyanok vihetik be a gépüket akik komolyak.
Vannak egyáltalán ilyen-re lehetőségek itthon?
Főkképpen iskolai célokra használnám, apache, mysql szervernek, webszervernek. Nem kell több ezer embert kiszolgálnia szóval nem kell ida AMD EPYC.
10, Köszönöm szépen a kimerítő választ! Annyi lehetőség van hogy tényleg ezen még gondolkodnom kell napokat, hogy mi lenne a legjobb. Mert mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya.
Nyilván a legjobb amiből tanulni lehet az a saját hardver, de az ahogy írtátok és kiszámolva tényleg drága tanulási célra. Akkor max otthonra, localhost-on.
Meg ugye ezek ilyen consumer grade hardware-k (nem is mai darabok) tehát egyáltalán nem garantált hogy ez mondjuk kibírna fél évet, vagy egy évet folyamatos 24/7 power on-t. Viszont ennél van a legnagyobb szabadság.
Lehet akkor maradok inkább a VPS-nél vagy a VDS-nél amit javasoltál, tanulási célra végül is ez is tökéletes. Aztán meg csinálok maximum itthonra egy NAS-t, hogy azért a RAID-et is tudjam gyakorolni, mert gondolom azt nem lehet ennél a kettőnél.
Sok ram alatt kb ennyit értettem amit leírtál. Tudom, hogy nem olyan sok :D De általános felhasználásra elég.
"Kérdés hogy ez a processzor elég lesz-e."
Nem mindegy, hogy milyen oprendszert, milyen szoftvereket/szolgáltatásokat használsz, és mekkora terhelést tervezel. Linux és Windows között kb. egy nagyságrendnyi eltérés van a hardverigényt illetően. Én mondjuk ha szerverről van szó, mindenképp Linuxban gondolkozok, esetleg BSD-ben. A munkahelyemen több olyan Linux-alapú szerver van, ami tökéletesen működik, de a Windows el sem indulna azokon. A VPS-em, amin fut webszerver (Apache, +PHP, +MySQL), mail szerver, FTP, VPN, SSH, meg még pár apróság, 1 osztott procimagot kapott, meg 1 GB RAM-ot. És tökéletesen működik. :-) A DigitalOcean-nél bérelem, havi 5 dollár. Ubuntu 22.04 szerver. De pl. az Alpine Linux, vagy a FreeBSD jóval kevesebbel is beérné. Természetesen semmit nem akarok ráderőltetni, csak gondoltam, megemlítem, hogy a teljesítmény szempontjából kifejezetten releváns, hogy milyen rendszer fut rajta.
12, Köszi szépen a tippeket!
Arch Linuxot szeretnék használni, CLI-ből telepíteni és konfigurálni az egészet saját magam.
Apache, PHP, MySQL kezdésnek és persze SSH. Aztán majd meglátjuk.
De majd még ki kell ezeket találnom :D
Erre elég egy legolcsóbb havi 1000 Ft VPS is. Én egyébként Debian 12 és HestiaCP-t ajánlok: [link]
Ez elérhető Magyar nyelven is és teljes értékű tárhely kezelőpanelt ad, beleértve a viszonteladói jogosultságokat is. Gyakorlatilag saját tárhely szolgáltatást csinálhatsz VPS-en.
Más kezelőpanelek (pl. cPanel, DirectAdmin, InterWorx) fizetősök, a HestiaCP azonban ingyen ad ezekhez hasonló szolgáltatást. Én évek óta használom, és nem váltanék át másra, annyira bevált és jó. Én azt mondom, veri a fizetős társait. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!