Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet alacsony cpu...

Mitől lehet alacsony cpu használat Játék közben?

Figyelt kérdés

Most vettem egy Lenovo legio go-t! És monitorozom az adatokat

20 wattra állítva a a Lies of P játékban 45-60 fps között van tehát nincs akadás. De csak 6 % a cpu használat. ha 15 Wattra teszem akkor is.

A gpu kb 80-95 % között van mindkettő kb 60 fokos. ram is kb 80-90% között van. Valahol azt olvastam hibás hardver is okozhatja az alacsony cpu használatot. Mit tegyek? Minden driver friss. Bios szintén. Saját beépített programja mutatja ezt. Msi Afterburner 32% cpu használatot mutat a Resident evil 4 remakeben de tálcára rakom hogy megnézzem feladatkezelőben akkor 20% vált és azt mutatja hogy 10% használ csak a játék.Ezek normális adatok? Vagy aggódnom kell hogy hibás is lehet a készülék?


2023. dec. 27. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertelek. Van egy jatek amit a geped erolkodes (azaz magas CPU terheles) NELKUL visz, a neked megfelelo grafikai beallitasok mellett. Azon problemazol hogy miert nem hasznal TOBB processzoridot ugyanahhoz a teljesitmenyhez?


Kb. annyira logikus amit kerdezel, mintha arra probalnal rajonni miert fogyaszt az autod csak 7 litert autopalyan 130-as temponal, pedig hat tudna 10-et is ugyanolyan sebesseg mellett, hat biztos baja van a motornak...

2023. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
GPU bottlenecked van. De nem számít, mivel így is viszi a játékot elfogadhatóan.
2023. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy elég jó gép.
2023. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A lies of P a gépigény szerint GPU intenzív

A minimum és az ajánlott konfigba ugyan azok a relatíve régi procik vannak feltüntetve.

Ellenben minden más emelkedik ajánlott szinten.

Valószínűleg ennyi CPU teljesítmény kell neki, ha minden jó amúgy nem látnék ebbe semmi problémát.

2023. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem nem baj! A lényeg,hogy jó legyen a készülék. Nem problémázok,hogy úristen. De mivel nem vagyok ezekben a dolgokban profi,ezért érdeklődtem itt!Mert több fórumon írták,hogy nem jó ha kevés a kihasználtsága egy procceszornak játék közben.
2023. dec. 27. 11:24
 6/12 A kérdező kommentje:
De amúgy mind1 milyen játékot indítok mindnél ekkora,ezért gondoltam hogy az nem reális hogy egy indie is meg egy Resi 4 remake ami viszonylag nagyobb gépigény ugyanannyit használ ki procit!
2023. dec. 27. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Játék közben még fusson a háttérben egy CPU Stress Test program is. Így ki lesz használva.. 😃
2023. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a játék háttérbe kerül (alt-tab-ozol), akkor visszaveszi az fps-t általában, mert úgy se látod épp.
2023. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha annyira CPU használatot szeretnél CS2 ingyenes és pörgeti a CPU-t😃

[link]

2023. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces több helyen is olvastam,meg fórumokon meg külföldin is,hogy nem egészséges,ha alacsony a cpu az hardver problémát is okoz. De utánna lehet olvasni.
2023. dec. 28. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!