Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudok csinálni? Mit tegyek?

Mit tudok csinálni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy a processzor mindig túlmelegszik pedig van rajta egy ventilátor és én is szoktam hűteni egy ventilátorral és a legmagasabb fokozatra van állítva és így sem hülik ki és kikapcsol a gép.
2010. okt. 19. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Első lépésben portalanítod a hűtőbordákat. A bordák közé lerakódott por erősen tudja csökkenteni a hűtés hatásfokát. Ha így is melegszik, leveszed a hűtést a processzorról, NAGYON óvatosan leszeded a régi hővezető pasztát, majd újat nyomsz rá (pár száz forintos tétel, nem érdemes olcsóbb fajtán spórolni)
2010. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

mikori a gép?

lehet hogy csak nagyon porosak a hűtőbordák, arra meg lehet kapni sűrítettlevegős cuccot (olyasmi mint egy dezodor csak van a végén egy hosszú vékony cső) de a porszívót nem ajánlom mert valószínű nem elég erős vagy ha túl erős kárt tehet az alaplapban uh szerintem megér kb 1000 ft-ot

a másik meg hogy a hűtőborda és a proc. között van egy ún. hővezető paszta ami ha szarul van föltéve vagy beszáradt akkor nemártana cserálni

ja és ha nagyon meleg akkkor ne nagyon használd mert tönkrevághatja

2010. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki van takarítva már, nem is egyszer próbáltam már kitatkarítani. De mi akar lenni ez a hővezető paszta vagy mi (ez egy ezüst színű akármi, ami rá van ragadva a procira?)
2010. okt. 19. 18:19
 4/9 anonim válasza:

[link]


nemolcsó de megéri akár 8-10 fokkal jobb lehet a hűtés mint valami olcsó coccnál


olcsó cucc: [link]


azért ez se sz@r

és ha bekened hagyon óvatosan és ha teheted valami vezetékkel kösd magad a radiátorhoz v valami fémhez (nemtommé csak hallottam) és nagyon alaposan kend be


TÉLLEG NAGYON ALAPOSAN ÉS ÓVATOSAN MERT NEMJÁTÉK

2010. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az bizony. Na azt törölgesd le, és tegyél rá újat.

(Bár nekem mostsincs alatta és normál hőfokú.)

2010. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MaXXeGee ***** válasza:

igen, az .. ezüst vagy fehér, és ha az nem olyan folyékony mint a nagyi friss lekvárja, hanem töredezik morzsolódik vagy levéshetetlenül odaégett, akkor megvan a hiba. Az eszközök pl processzor melegedését okozhatják még nem megfelelő értéken üzemelő (eldurrant, felpúposodott) kondenzátorok a processzor foglalat mellett keresd őket.

ilyen egy hibás kondenzátor: [link]

ha ilyeneket találsz érdemes alaplapcserén gondolkodni, ugyan magukat nagyon hozzáértőknek nevezők szokták ezeket cserélgetni, de az nem garancia a további sikeres működésre. Első körben maradjunk a hővezetésnél. Egy költői kérdés: Milyen más jelenség előzte meg vagy kíséri a túlmelegedést? Esetleg Overclock?

2010. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"és ha bekened hagyon óvatosan és ha teheted valami vezetékkel kösd magad a radiátorhoz v valami fémhez (nemtommé csak hallottam) és nagyon alaposan kend be "


Ezt azért szokták, hogy ne légy feltöltődve mikor fogdosod a procit, mert TÖNKRE IS MEHET ELLENKEZŐ ESETBEN!

2010. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a processzoron van rajta nem? a tetején?
2010. okt. 19. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!