Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső Winchesternél mit...

Külső Winchesternél mit jelent az a bizonyos 2TB-os határ?

Figyelt kérdés

Azt mondták nekem, hogy ne vegyek 2TB-osnál nagyobbat, mert azt nem mindegyik gép tudja kezelni vagy másképp kell formázni vagy fogalmam sincs, mi az oka, csak ennyi maradt meg bennem.

Viszont szükségem lenne egy nagyobbra 4-6-10 TB is akár, és érdekelne, hogy mi a gond pontosan.


Ha 4-6 TB-osat veszek, akkor mi lesz más ahhoz képest, mintha több 2TB-osat vennék? Csak a formázása esetleg vagy tényleg teljesen másképp működik a nagyobb?



2023. okt. 24. 22:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

külső winyót veszek mindenképpen, csak azért gondolkodtam el ezen az egészen, mert a mai 4K-s kamerák és brutálisan feltolt bitráták már olyan nagy fájlokat készítenek, hogy van amikor csak egy fél órás video is 80 GB egyben, tehát nem is szaggatja szét kisebb darabokra, mint régebben, ha jól emlékszem, 4 óra mehet egy fileba, na de ez már brutális GB.


szóval akkor így árulják, oké ... csak egy átlagos felhasználóban sztem sok kétség merül fel, mert elég necces lenne, ha itt 2 Terránként elkezdené felülírni magát.


mutatok egy példát, és persze akkor egyben kérdés is, hogy érdemes-e azért a kisebb felé húzni és mondjuk a 4 TB-ból venni többet vagy nyugoidtan lehet egy db nagyot ..


ja és jó hogy írod ezt az exFAT és NTSF formázást, mert tulképp én felhazsnálóként egyedül ezzel találkozok, ha jól gondolom. viszont egy ilyen nagy winyónál és vegyesen a kis és nagy méretű fájlok tárolása esetén melyiket érdemesebb használni? exFAT vagy NTSF? vagy mi a különbség a kettő között így felhasználó szemmel?


csak egy pl:

[link]

2023. okt. 27. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!