Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha csak alaplapot veszek jó lesz?

Ha csak alaplapot veszek jó lesz?

Figyelt kérdés
Van egy gépem de akarom kicsit tuningolni de mivel nincs sok pénzem arra gondoltam h egy 2 magos procit veszek bele. Tehát maradna a táp,a wincsi, a video kártya, dvd olvasó ez megoldható? És hol lehet venni olcsón ilyen dolgot?
2010. okt. 18. 21:03
 1/4 anonim válasza:
Vehetsz használtan egy jobbfajtát, és ez csak akkor megoldható, hogyha minden kompatibilis az alaplappal. A videokártyán kívül mindennek működnie kell majd az új lapon is, de lehet, hogy a kártya is fog. Ha nincs IDE az alaplapon, de a vinyód és a dvd-d IDE-t használ, akkor azok se fognak működni, de azért egy IDE szokott lenni az ilyeneken.
2010. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocsi de ez nem így működik!Esetleg kicsit konkrétabb elképzelés milyen alaplapra és milyen procira gondoltál?

Pl nem biztos hogy maradhat a vinyó mert olyan alaplapot választasz aminek nem olyan csatlakozója van mint a vinyódnak,a táp se mind1 mert attól függ hogy mennyit fogyaszt az új alaplap meg proci.A videókártyát is figyelembe kell venni mert nem mind1 hogy pci-s vagy agp-s.Akkor ott van a gépház arra is tekintettel kell lenni mert nem mind1 hogy mekkora alaplapot választasz és még rengeteg dolog van amit még nem mondtam.A boltokhoz meg ezeket tudom ajánlani:pcx (nagyon rendesek) vagy még a blue chip,extreme digital stb stb.Örülök ha segíthettem :)

2010. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát egy dual core alaplapra gondoltam ahol egy proci 1.8 ghz körül van van egy 500W os tápom sata csatival 400G wincsi azis satas meg egy 128 as videokarim meg egy satas DVD double layeres DVD íróm
2010. okt. 18. 21:46
 4/4 anonim válasza:

A táp szentem bőven elég akkor ha az alaplapnál fontos hogy minimum 4-5 sata csatlakozó legyen,

meg a videókártyánál fontos lenne tudni hogy pci-os vagy agp-s.

Van még egy fontos hogy mennyi ram van a gépedbe darabszámra meg hogy mennyi (vagyis hány gb)ram van a gépbe és még 1 dolog mégpeig hogy ddr 1,2 a ram.

2010. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!