Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek között a Seasonic tápok...

Ezek között a Seasonic tápok között van minőségbeli különbség?

Figyelt kérdés

A Seasonicnál az egyik simán B12 a másik B12 Psu. 650W mindkettő és egy áron vannak melyikkel járok jobban? Miért keverik ezt így meg a Seasonicnal? A felsőbb tápoknál G12, Focus, Vertex. Is van egy szérián belül GM, GC, GX. Így honnan tudjam melyik táp fogja majd fixen biztosítani azt ha olyan kártyát pakolok be amivel az egész rendszerem 500w felett fog fogyasztani.


[link]


[link]



2023. okt. 2. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "PSU" tápegységet jelent (Power Supply Unit) - angol

Szóval nincs különbség a két táp között. Van amelyik bolt odaírja van amelyik nem.

[link]

2023. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a két linken ugyanaz a táp szerepel. Jó táp átlag felhasználónak.


azt nem értem miért listázza külön termékként az árukereső is. Utána néztem, de nem találtam különbséget

[link]

[link]

egybe kéne vonni

2023. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a kettő tök egyforma, mi fog 500W felett kajálni, ekkora tápegység akkor feltétlen kell, ha 2 tápcsatis a videokártya.

Teljesen jó táp.

2023. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

500W felett fogyasztani csak valamilyen elég high-end rendszer fog modern hardverekkel, akkor pedig nem ezen az árszinten néznél tápot. Mi a pontos konfigod?


Egyébként ugyanaz a táp. Különbség a G12 széria és például a GM, Focus stb. felsőbb árszintű Seasonic tápok között, hogy a G12 valójában nem Seasonic gyártmány, a többi igen. Ettől függetlenül ezek jó tápok ár-érték arányban, de nem hozzák azt a minőséget - és nem kapsz velük annyi garanciaidőt sem - mint a felsőbb kategóriás Seasonic tápok.

2023. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Seasonic G12 pont az amiből van GC és GM modell is azok között van különbség. Ha valóban jó táp a B12 akkor nem tudom kell e rá a 5 évnél több gari. De nem árt ha van azért de használt cuccokra sem szokott lenni.

Amúgy I7 12700F, RTX 2080, 32gb ddr5 ram amit tudok. És ha idén veszek még új kártyát akkor valami RTX 4080 féle cuccra gondoltam.

2023. okt. 3. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!