Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte H470 HD3 alaplapba...

Gigabyte H470 HD3 alaplapba bele mehet pcie 3 és 4 SSD is?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az alaplapom az pcie 3.0.! És csak a Z490 lenne 4-es. És most eléggé nyomott áron tudok venni egy ilyen ssdt ismerőstől. 10 ezer forintért.

[link]

Rá tudom tenni az alaplapra ezt? Még ha a sebességét nem is tudom kihasználni? Hogyha lecserélem az I3 10105F-et rocket lakera akkor az fog befolyásolni valamit az ssd sebességén?

Van már egy 3.0-as 512gb ssdm. Azt is tudok tovább vinni bármilyen alaplapra ha fejleszteni szeretnék?



2023. szept. 15. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán jó. Visszafelé kompatibilis PCIe 3.0-án fog menni, jól gondolod. Ha 4.0 lapot és CPU-t veszel akkor megy majd az SSD is 4.0-án.
2023. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ahhoz a processzornak és lapnak is 4.0-nak kell lennie? Vagy csak a lapnak?
2023. szept. 15. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Mind a kettőnek.
2023. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3:tudom ez csak fingreszelés, de ez így nem pontos.


X570 esetében a chipset támogatja a pcie 4.0-t, van ilyen m2 slot a lapon és ez akkor is 4.0-ként fog menni, ha 2000-res Ryzent teszel a lapba.


A processzorral közvetlenül kommunimáló m2 SSDk csak a processzortól függenek, a chipseten át kommunikálók pedig csak a chipsettől. Az intelnél nincs is lehetőség ilyen mixelésre, mert ott a 11-gen előtt nem volt lehetőség közvetlen kommunikációra az SSD és a processzor között.

2023. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
#4 Te akkor RX 6500 XTT is raknál olyan gépbe ahol X570 lapba van egy Ryzen 3 2200 mondjuk? Az sem veszítene teljesítményt akkor sem?
2023. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a mobil GPUs videókártya? Mit nem sikerült megértened a válaszból, mesélj!
2023. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pci-e szabvány oda-vissza kompatibilis. A max sebességeknél lehet igazán különbség, de egy SSD-nél ma ez lényegtelen szempont sajnos, mert az I/O műveletek lassúak. Directstorage api a megoldás. Ennek köszönhetően egyes játékokban már van mérhető különbség betöltési időben egy sata vs nvme ssd között. De nem jelent semmit... szóval mehet bele, és nem lesz hátrányod, a pci-e verziókülönbség mérhetetlen, mert nem is annyira gyors ez az ssd, hogy ki tudná használni az újabb szabványt. És ahogy írtam, játék szinten nem lehet még kihasználni a 3.0-át se igazán...
2023. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!