Biztonságos a tartós adattárolás használaton kívüli ssd-n?
A szilárdtest-alapú meghajtóknál (így az SSD-nél is) - a tökéletlen szigetelés miatt - is létezik az "adatrothadás" jelensége:
ezért is lényeges az adatmentés 3-2-1 stratégiája
vagyis hogy minimum 3 példányban, külön-külön meghajtón kell tárolni az adatokat, amiből 2 lokálisan, az adatfeldolgozás helyén, 1 pedig az adatfeldolgozás helyétől távolabb tárolandó.
Növelheti az adatbiztonságot, ha olyan fájlrendszert - BtrFS, ZFS - vagy olyan archívumformátumot - például pArchive - használsz, amiben van hibajavító kód.
A 2010-ben gyártott ssd-k némelyikénél még feltüntették hogy 1év adatmegőrzési időt garantál a gyártó (de valóságban ennek többszörösét bírtál) áram nélkül.
Ezen évtizedben gyártott ssd-k már fejlődtek, jóval többet bírnak.
Viszont az SSD-k (és SMR HDD-k) nem ideálisak adattárolásra, mert véletlen törlés esetén a trim miatt esély sincs adatmentésre.
A tartós adattárolást érthetjük archiválásnak is? Mert akkor egyáltalán nem. Vagy egy HDD, amit kifejezetten erre a célra fejlesztettek (WD Green), vagy nyomd fel felhőbe. A lényeg, hogy a fontos adatok meglegyenek 2-3 helyen is akár.
Mi azt szoktuk mondani a szervizben, hogy ami 1 helyen van meg az nem fontos, kvázi nincs meg… ami 2 helyen van az már talán fontos.
Az SSD adattárolási technológia, ellentétben a HDD-vel, nem mágnes alapú.
Itt elektromos töltések jelentik az adattartalmat, amlyek a szivárgási áramnak köszönhetően elillanhatnak.
Nekem volt is ezzel problémám.
Egy vitás helyzetben a régi mp3 lejátszómat használtam hangrögzítőnek és mire oda került volna a sor, hogy bizonyítsak (polgári per) addigra az adatoknak annyi lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!