Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van egy MSI 1070 gaming X...

Noname1133 kérdése:

Ha van egy MSI 1070 gaming X videókártyám de nekem csak 1 6+2 pin csatlakozóm van de ahhoz hogy használni tudjam kell 2x 6+2 pin csatlakozó és ha veszek mellé egy ilyen pin csatlakozót akkor azt hogyan tudom beüzemelni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 7. 22:57
 1/7 A kérdező kommentje:
A tápom egy Chieftec Core 500w 80 Plus Gold
2023. aug. 7. 23:05
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Sehogy, mert nem véletlenül van csak egy 6+2 pin a tápon. A nagyobb teljesítményűeken találsz kettőt, ami már képes leadni akkora teljesítményt ami ennek a kártyának kell. Egy 500 Wattos nem tud egy ekkora kártyával mit kezdeni. Bár próbálkozni lehet, az átalakítót két olyan molex csatlakozóra kell kötni ami külön vezetéken van (ha azonosra kötöd megolvadhat). Talán még el is indul és ha nem pörög ki a CPU is a GPU mellett, vagy alacsony a TDP-je akkor mehet is hosszútávon, de ha mindkettő energiaéhes nagyon fog izzadni a táp, csúcsokon akár ki is kapcsolhat.
2023. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ez mekkora retek gagyi. Nem egy nagyfogyasztó ez a 1070 pedig. Nagyon nem. Nem indul el véletlenül akkor is, ha csak az egyik 6+2 van bedugva? Biztos?


Szóval amit mindenképp kerülj, az a sata to pcie tápcsatlakozó átlakító. A molex okés, és jelen esetben az is jó, ha az 1x(6+2)-t alakítod át 2x-re. Árukeresőn találsz ilyeneket pl:

[link]

2023. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 meg hülyeséget ír. Előre szerelt 1070 GPU-s SFF brand gépek 350W táppal mennek.


A kártya maximum 154W-ot tud beszívni a tápból [link]


Szóval ezért is érthetetlen mi a szarért van 2x8 tűs tápcsati egy 1070-en. Nem lesz tőle jobb/erösebb.

2023. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint #2
2023. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1070Ti volt ugyanilyen gaming X az megállt 180W-ból, szóval ennek ha nagyon szigorúan vesszük egyetlen 8 tűs kényelmesen elég lenne...

a PCI-e 75-jával együtt már 225W-ból gazdálkodhatna.

2023. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Próbáld ki, mennie kellene azzal is, csak így jobban terhelődhet a nyák azon része, a táp felöl mindegy, mert ugyanazok a vezetékek mennek a kártyába, csak duplán, ahogy írták, menni kell, de veszel hozzá molex átalakítót és rendben lesz.

Anno volt ilyen kártyám, egy semmi Codegen 400W-os táppal is elment, bár ott volt hosszabb játékidő után egy kis széthullás s képben bizonyos játéknál, pár évet így használtam.

2023. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!