Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem fogja magát és leáll....

A gépem fogja magát és leáll. Miért?

Figyelt kérdés

Tehát játszok netezek az teljesen mind1. Gép: Giga P35-ös lap, E8200, 2x2 Giga OCZ Gold, Sapphire 4850, Giga superb460 Táp. Van 2 winchesterem egyiken xp másikon win 7 és mind2-vel csinálja.


Hőfokok stabilan rendbe vannak. Proci játék alatt 50 fok körül, VGA 60 fok körül.


Értek a gépekhez elég jól. Mi lehet a probléma. A meleget kizártam mert nem meleg a cucc. A tápot kizárnám, mert tök mind1 h terhelés alatt száll el vagy csak netezés alatt. Mire gondolhatok még? Nem ujraindul hanem fogja magát és leáll. Ha utánna índítom akkor ventik felprögnek, leáll és 2 mp után elindul és ekkor már a rendszer is fel képes állni.


2010. okt. 15. 01:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egy kis plusz info. 10 perc furemark és Intel burn test együttes használata után semmi hiba. VGA max 65 Cpu max 60 fok.
2010. okt. 15. 02:05
 2/16 anonim válasza:

A leírtakhoz hasonlót láttam már többször is. Szerintem ez hőfok lesz. A saját véleményem szerint 50 fokos proci és 60 fokos VGA nagyon magas. Nekem is volt ilyen és portalanítás, új, erősebb (ugyanakkor csendesebb) ventikkel megoldottuk a hűtési rendszert és nem állt le.

A ventiket úgy alakítottuk ki, hogy iszonyú nagy légáramlat van, de egyirányú. Lent, elől beszívja, hátul kilöki. A proci külön rézmagos ventit kapott, a VGA hidrocsapágyas ventit. Amúgy a ház is 2 db hidrocsapágyas ventit kapott. Sokkal csendesebb lett a gép. Nagy terhelés mellett sem megy a proci 40 fölé és a VGA is max 42 fok. Persze itt iszonyatos terhelések mellett mért értékekről van szó.

Szerintem ez lesz a gond. Anno én sem hittem el. Végső kétségbeesésemben hívtam egy szerelőt, neki sem hittem. Azt mondta, hogy elhozza az új ventiket (ja, amúgy összesen 20 ezret kért), beszereli. Ha leáll, nem kell fizetnem. Ha nem áll le, csak akkor. Azóta sem állt le, úgyhogy nekem megérte :)

2010. okt. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Full terhelénsél stem ezeka hőfokok simán beleférnek. Nekem is vany 2 venti a házba egy elől szív 2 hátul fuj. A procin hőcsöves borda van 9 cm-es ventivel. A proci max hőfoka az intel szerint 105 fok. a felét is éppen hogy karcolom. Egy GPU meg 100+ fokon is képes működni.
2010. okt. 15. 12:34
 4/16 anonim válasza:

Tényleg nem akarlak sokkolni, de ahogy írtam, nálam ez volt a baj és sok hasonló esetben szintén. Nekem is azt írta a gyártó, hogy extra hőmérsékletet is bír, de nekem 70 fokon szállt el a másik gépemen. Akkor mondta a szerelő, hogy nem csak a hőfok számít, hanem a változás üteme, a terhelés körülményei. Ő mondott valami olyat, hogy 50-nél már nyugodtan aggódhatok.

Persze nem akarok erőszakoskodni, hogy portalanítás és erősebb hűtés kell (ill. jobb elrendezésű, hogy legyen erős légáramlat), de nekem a leírt jelenséget átgondolva ez a tippem.

2010. okt. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2 elég erős venti vana gépbe egy elől szív méásodik hátul fuj. Plusza táp 12 cm-es hűtője is kifelé szív. A procin meg [link] ilyen hűtő van. A hyper tx 2 vel hoz azonos teljesítményt kb. Ennél jobabt már hova vegyek?
2010. okt. 16. 11:13
 6/16 anonim válasza:

A hőmérsékleti értékekre írtam, hogy magasak és valami esetleg nem jó a hűtésben. A te ventid látom, hogy jó. Lehetséges hibaforrás a sok por. Nálam a tavaszi időszak elején végzem el a portalanítást és olyankor 8-10 fokot csökkennek a hőmérsékleti adatok. Mint kiderült (nálam), az sem volt mindegy, hogyan vannak elhelyezve a hűtőeszközök.

Szerintem megoldás lenne megkérni valakit, aki nagyon jó a hűtésben, hogy nézze át a gépedben lévő hűtést. Nem állítom, hogy új ventiket kell venni. Ha átnézi a hűtést, esetleg portalanít, megfordít benne valamit és kész van, nem fog leállni a gép.

Olyanról is hallottam (bár nem a te általad használt konfignál), hogy az egyik drivert frissítették és azzal szűnt meg a leállás. Ennek próbáltam megkeresni a leírását (az egyik magyar lapon volt rajta), de sajnos nem találtam.


Ha azt feltételezem, hogy a hűtés és a por kizárva (mert írod, hogy nem meleg), a driverek is rendben, a leírásod alapján az alkatrészek is képesek elviselni a terhelést, akkor még gondoltam egy víruskeresésre is. Bár ez csak beidegződés, hogy van olyan vírus, amelyik képes erre, nem adok sok esélyt.


Ha így sem megy, akkor szerintem érdemes lenne megkérni egy szerelőt, hogy nézze meg, mert így a távolból azt hiszem mindent sorra vettünk (a portalanításra még érdemes lenne előtte rászánni egy kis időt).

2010. okt. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 1-2 havota kifujom a gépet kompresszoral:) De MIóta beirtam azóta nem fordult elő a hiba. Biztos megijedt a rendszer:)
2010. okt. 18. 12:22
 8/16 anonim válasza:

Szívesen :-)

Az is lehet, hogy csökkent a környezet hőmérséklete, így a gép hűtése is hatékonyabb.

Ezek után már nem rázom le magamról, hogy hűtésmániám van :)


Amúgy, ha 1-2 havonta kifújod a port, akkor az is erősíti, hogy nem a hűtés okozta. Mindenesetre remélem, hogy nem lesz vele gondod.

2010. okt. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Újra előjött a problémám. semmit nem csinélok 40 fokos proci 40 fokos vga. Sima netezés közbe is leáll. Fogja magát és kikapcsol. Van amikor vissza se engedi kapcsolni magát.
2011. jan. 31. 17:59
 10/16 Zabpehely ***** válasza:
A legáltalánosabb eset hogy a tápegységed elektronikai hibás, én első körben ennek a cseréjét próbálnám meg, ha ez nem megy még lehet alaplap, bár ezt nem hiszem.
2011. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!