Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre a tápra lehet videokártyá...

Erre a tápra lehet videokártyát kötni?

Figyelt kérdés

[link]


A leírásban írja: - VGA csatlakozó: 0

Ez azt jelenti, hogy nem lehet videokártyát csatlakoztatni rá, vagy mit jelent? Kérem szépen segítenétek?



2023. júl. 22. 23:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#9 Az mit jelent, hogy olyan kábelek járnak?

Ryzen 5 5600 vagy ennél jobbat vennék, persze nem a legerősebbeket, arra nincs szükségem.

Akkor a Radeon 6600XT-t venném. Azt írja az oldalán 500W-os tápot ajánlanak. Akkor 550-600W-nál több nem is kell?



#10 Mit jelent az overkill? Miért pénzkidobás?

2023. júl. 23. 00:25
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen infókat mindig szigorúan a gyári oldalon kell megnézni, a boltoknál vagy az árukeresőnél sokszor tévedés szerepel.


Egyébként nem kötelező ilyen drága táp egy 3050 mellé, meg ár-érték arányban is van jobb nála. Amúgy ha ennyire nem értesz hozzá, írd le inkább, mid van most, és a többire mennyi a keret, aztán majd összerakunk mi valamit.

2023. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Overkill:Minden szempontból brutálisan túllőtt a többi alkatrészhez képest. Drága, túl nagy a teljesítménye.


"Olyan kábelek járnak": Az átlagos "Ostoros" tápon fixen rajta van az összes kábel beépítve. Ez egy Moduláris tápegység, ami annyit jelent, hogy minden egyes kábel külön van egy zacsiban, és te csak azt dugod rá a tápra is ami kell.

Pl:Alaplap 24pin, Cpu4+4 pin, és mondjuk a videokártyának egy PCIe táp vezeték. Molex,Sata-táp nem kell mindenkinek, akkor marad a zacsiban és nem kell vesződni az eltüntetésével. Ez ennek a tápnak az egyik "extrája"


Ryzen 5600 kb 65W

Ryzen 5700x kb 80W

Rx6600xt kb 150W

Alaplap, SSD, HDD, ventilátorok max 100W


Ez így 330W tápigény ehhez egy 500W táp elég bármilyen esetben.


[link]

Vagy ez is

[link]


Ezek nem modulárisak, de azt a 20000-ret költheted más hasznos dologra.

2023. júl. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

M.2 PCI vs Sata SSD ha most veszed újonnan a gépet mindenképp PCI-t raknék bele mostanában nem láttam új alaplapot amin ne lenne.

Gyorsabb (adatátvitel a Satához képest) , nem kell pöcsölni az elhelyezéssel, nincs kábel.

Ha már Ryzen, egy átlag B550 alaplapon 2 ilyen slot van, oda 2x1Tb is simán becsusszanhat.

Így akár a tápon esetleg megfogott összeget teheted ide is.


Vagy ha terveztél bele 2x8Gb ramot, vehetsz 4x8Gb-t vagy 2x16Gb-t


Ezek mind többet hozzátehetnek az élményhez mint egy drága táp.

2023. júl. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

"#10 Mit jelent az overkill? Miért pénzkidobás?"


azt jelenti, hogy ahhoz a géphez felesleges a 650watt, és főleg felesleges ilyen minőségű (és árú) tápegység. Ehhez dögig elég lenne egy 20ezer forintos mittudom én, BQ! 400W táp is. Értelmetlen kifizetni ezt, ha egy 3050-et akarsz etetni. Ez a táp nem ilyen belépőkategóriás hardverek mellé van.

2023. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#12 Rendben, köszönöm, mostantól a gyári oldalon fogom nézni ezeket.


Több helyen hallottam, hogy érdemes magasabb minősítésű tápokat venni. Milyen ár-érték arányú tápot ajánlanál?


Teljesen nulláról szeretnék PC-t építeni. Szeretnék tanulni, ezért leírnátok mit miért választottatok?


Eleinte csak egy processzort akarok, amivel tudom használni a számítógépet, videokártyát később venni. Azt mondják, hogy a Ryzen 5 5600G az remek processzor. Szeretnék Armázni(3), megvettem, mert akciós volt. Ezen kívül Battlefield 5 és ilyenek.


(A többit hamarosan elolvasom és válaszolok, közbejött valami.)

2023. júl. 23. 12:18
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
Legyen mondjuk 5500, nem pedig 5600G. Az már 10ezer forintot marad. Legyen mondjuk ez a táp, és nem az a Seasonic, [link] , szarásig elég lesz. Máris maradt 10+27 ezer. 37 ezer maradt a zsebben. 55 ezer környékén már adnak RX6600-ot használtan, tehát 20 ezer kéne még hozzá, és akkor nem kéne szarakodni azzal a Vegával. Nem egy nagy élmény azzal BF5-özni...
2023. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#13 Köszönöm a választ! Amiket leírtál, azon kívül mást nem kell bedugni a gépben?


Az Rx-el milyen streamelni? Szeretném kipróbálni a streamelést idővel. Bár nem hiszem, hogy játékokat valaha streamelnék, de kitudja. Podcast szerűségre gondoltam, mint a Fókuszcsoport.

2023. júl. 23. 14:59
 19/23 A kérdező kommentje:

#14 Az alábbi alaplapot gondoltam megvásárolni, mert itt olvastam, hogy az jó VRM hűtésű. (Erről is csak tegnap olvastam, hogy ez fontos.)

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

2023. júl. 23. 15:02
 20/23 A kérdező kommentje:

#15 és #17 Köszönöm!

Ha nem beépített videókártyás procit akarok, mit ajánlasz akkor, ami nem túl drága, de ha akarok akkor akár magas beqllításokkal is játszhatok a Bf5-el?

2023. júl. 23. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!