Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógép szükséges,...

Milyen számítógép szükséges, ha fiam szoftverfejlesztő és tesztelő technikus szakon kezd szeptemberben, mennyire szükséges az itthoni gépnek jónak lennie?

Figyelt kérdés

Két régi laptopunk van. A jobbik elromlott, a másik pedig alig él. Szándékunkban van megjavítani a jobbikat, de az sem egy erőgép már:

Dell Inspiron 17 5767 (2016-os gép)

7. generációs Intel Core i7

DDR4 Maximum 2133 MHz 6 GB RAM

AMD Radeon R7 M440

Realtek ALC3246 Waves MaxxAudio

500 GB SDD (lemezolvasó helyére szerelve)

1000 GB HDD

Windows 10 Home

Akkumulátora már nem jó, 5 percet, ha bír


Másik gép 2017-es:

HP 15.6" Laptop, Intel Core i3 i3-5005U, 4GB RAM, 250 GB SSD, 1TB HD, Windows 10 Home

Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz



2023. júl. 21. 16:22
 1/9 anonim válasza:
82%
Ez a ram kb semmire nem lesz elég!
2023. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a gépek, ha dolgozni szeretne rajtuk, sajnos nem lesznek elegendők!

Mindenképp kell egy új. Legalább 16 GB RAM, egy korszerű I5-ös proci (11 gen, vagy 12 gen), és egy erősebb videókártya is.

2023. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Egyet kell értenem, ezek a gépem már otthoni felhasználásra is gyengék. Gondolom, akadoznak is, ezért tetted fel a kérdést.

A továbbtanulásnak költségei vannak, főként informatika terén. A számítógép, vagyis hardver mellett a programok, azaz szoftverek beszerzése is igen költséges. Talán utóbbi még nagyobb érvágás lehet, mint maga a gép. ☹️

Arról nem is szólva, az informatika folyamatos tanulást, fejlődést új hardvereket, szoftvereket igényel. Nagyon hamar, pillanatok alatt odalehet az alap "régi" tudás, ha nem halad az ember a világ fejlődésével.

Van pozitív vonzata is! Nagyon jól lehet keresni ezekkel a végzettségekkel, főként, ha valakinek érzéke és lendülete is van hozzá! Mondhatom, megtérül a befektetett pénz és energia.

2023. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, első évben még nemigen szükséges nagy teljesítményű saját gép. Ráértek karácsonyra, vagy első év végére megvenni a gyereken. Addig a "jobbik" gépet helyre kéne tenni, avval el lesz addig.


(Unokatesóm, aki szintén informatikát tanult olyan jó tanuló volt, hogy részt vett egy tanulmányi versenyen. Második lett, de még így is nyert egy komoly IBM ösztöndíjat és két évente kapott új számtógépet is a tanulmányai befejezéséig. Majd olyan állasajánlatokat, amiről én csak álmodtam. Banki területet választotta. Miközben én lassan haladtam előre (kreatív területen) lépésről - lépésre, addig ő azonnal felkerült a milliós fizetési listára.

Jómagam, családosként soha nem tudtam elérni, hogy nagyon komoly gépem legyen itthon, többször szívtam a fogam, hogy nem tudok itthonról dolgozni. Melóhelyen olyan gépek, szoftverek vannak, melyekről privátember nem is álmodhat. Ahogy a munkáltatók, úgy az iskola sem várja el, hogy mindenkinek otthon is legyen megfelelő számítógépe. Vagyis nem kell pánikba esni!

2023. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem viszont az a Dell még egy kis RAM-mal kezdetnek tökéletesen megfelel (persze hálózatról), nem rögtön fogják a mélyvízbe dobni, ahol már 16GB is kevés... Addig el fog telni egy pár év, addig akár pénzt is kereshet egy új gépre.
2023. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
A tanárai nem tudják, meg ő, hogy mit szeretne? Ha otthon unalmában megakarja dönteni a Microsoft uralmát, akkor kezdj el gyűjtögetni. Ha nincsenek ilyen tervek, akkor RAM-ot bele, aztán egyelőre jó van ez. Majd szól a gyerek, ha kevés.
2023. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez a beiratkozás előtti vizsgafeladat? Hogy ki kell találnod mi lesz jó?
2023. júl. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En is infos szakgimiben vegeztem. Boven eleg lesz a gep, ramot bovitsenek az fontos. Nagy programokat ugysem fognak futtatni. Azert megis csak egy technikumrol beszelunk. Max az alapokat tanuljak meg.


Esetleg majd 11-12-ben lehetne uj gepet szerezni. De azt csak tovabbtanulas szempontjabol.

2023. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Teljesen jó lesz. És egy EliteBook 2130p-vel nyomtam végig...

A lényeg, hogy a használt szoftverek elfussanak rajta: VS, VS Code, XAMPP, Packet tracer illetve böngésző; valamilyen office... Ennyi.

2023. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!