Lesz egy új számítógépem, amiben egy SSD kártya lesz. A régi gépből szeretném áttenni a HDD-t háttér tárolónak, de van rajta Windows. Nem fog bekeverni telepítéskor vagy betöltéskor? Windows 10 van rajta és az is lesz telepítve az SSD-re.
Sajnos az első válaszoló pontatlanságot ír, tekintve hogy a régi gépben, a futó windows alól nem fogod tudni módosítani a meghajtóbetűjelet, mert az az operációs rendszer működésképtelenségéhez fog vezetni, tekintve hogy a C: meghajtón keresné az összes rendszerfájlt. Plusz az új gép teljesen figyelmen kívül hagyná a korábban beállított betűjelet, és így is úgy is, a jelenleg futó windows C: meghajtóként fog megjelenni. De ez a meghajtóbetűjeles szál amúgy is egy butaság ebben az esetben, pláne mert ezeket a meghajtóbetűjeleket csak a windows vezette be, de a betűknek semmi közük az adathordozón lévő adatokhoz, mert azt csak a windowson belül látod. Szóval ezt hagyjuk is.
Többféle megoldás is van a problémára:
- Az egyik, hogy összerakod a számítógépet, és bekapcsoláskor bebootolsz a telepítő adathordozóról. Majd követed az utasításokat, amíg el nem jutsz a partícionálós részhez. Itt törölnöd kell majd a HDD-ről azokat a partíciókat, amelyeket korábban a Windows használt. Ha esetleg lennének a HDD-den fontosabb adatok, akkor vigyázz, hogy ne azt a partíciót töröld, javaslom a régi gépen adj egy nevet az adatokat tartalmazó partíciónak, hogy tudd, hogy melyik az, de a méretéből úgy is egyértelmű lesz. Ezután a telepítést hajtsd végre az SSD-n, természetesen úgy partícionáld az SSD-t, ahogyan szeretnéd, de akár az üres ssd területen is nyomhatsz a továbbra, ha azt szeretnéd, hogy a telepítő az egész ssd-t használja. És ha már kész a telepítés, a windowson belül, a lemezkezelőben terjeszd ki az adatos partíciódat a hdd-n lévő felosztatlan hejjel, amin a windows volt. Vagy pedig hozhatsz létre más partíciót is azon a felosztatlan helyen, igazából ez már rajtad múlik.
Amennyiben pedig nincsenek fontosabb adataid a hdd-n, akkor a telepítésnél a partícionáláskor törölheted az összes partíciót a hdd-ről, és a lemezkezelőben létrehozhatod újra, a hdd felosztatlan területén.
- A másik megoldás, hogy ha nem szeretnél törölgetni a HDD-ről semmit, az az, hogy ha még hdd nélkül feltelepíted a windowst az ssd-re, majd a biosban beállítod, hogy az elsődleges boot eszköz az ssd legyen, és utána rakod be a gépbe a hdd-t. És akkor ha már az ssd-n fent van a windows, és a biosban is be van állítva, hogy melyik adathordozóról bootoljon, akkor pont le fogja szarni hogy mi van a hdd-n, és indul is a windows az ssd-n, az elsődleges rendszered. És akkor már szabadon törölhetsz a hdd-ről windowson belül bármit, bármelyik partíciót.
2) lemezkezelés,ezek szerint sosem hallottál róla még.bármikor módosíthatsz meghajtó betűjelet,természetesen működő win alatt is.
azt nem tudom hogy a hdd-t új gépbe betéve megmaradna-e a módosított betűjel,lehet hogy nem.
"Amennyiben pedig nincsenek fontosabb adataid a hdd-n"-nyilván vannak,azt hiszem ez alap hiszen használatban volt..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!