Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Hitachi HDD mennyire...

Egy Hitachi HDD mennyire lenne alkalmas autóba?

Figyelt kérdés

Nagybátyámnak szeretnék kimásolni zenéket egy 180Gb-os laptop HDD-re, amit az autó szivargyújtós FM transzmitterébe dugnék. De érdekelne, hogy mennyire bírná a rázkódást, illetve a meleget/hideget?

Pendrive nem jöhet szóba, mert egyes albumok 1-2Gb-osak is, memóriakártya pedig 1 év után elromlott. Külföldre is utazik, ezért fontos neki, hogy ne ismétlődjenek a zenék. Az autója nem támogat bluetooth-t, AUX van benne, de nem telefonról akarja a zenét intézni.


2023. júl. 9. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Felejtős, nem lenne túl hosszú életű. Akkor ennyi erővel vegyél egy 120GB-os SSD-t, már 10k alatt ott vannak.
2023. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Működni fog, ha nem a Dakar rallyn indulni vele, a laptop HDD-k bírják a közlekedési eszközön történő rázkódást, csak jól rögzítse, hogy vészfékezésnél ne törje be a fejét vagy a szélvédőt. Ugyanakkor jobban járna az FM transzmitter kiiktatásával, az mindig csak a baj forrása, a laptopot is be tudja dugni az AUX-ba.
2023. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan a mostani transzmitter 5 éve van meg neki, semmi baja.

A laptop az jó ötlet lehet, de akkor kellene valami szivargyújtó elosztó, meg egy szivargyújtós laptoptöltő.

2023. júl. 10. 00:37
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Pendrive miért nem jó? 128GB 4000Ft az életed ráfér🤣

Nekem csak egy 64GB SD kártya van a kocsiba kb 100 CD van rajta FLAC-be! Annyira nem szűkös mint egy régi CD tár.

2023. júl. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja, pendrive, nem kell tőle félni, hugyé-szaré kapni (olyat ami nem gyors, de zenére elég), egy évtizedet minimum kibírnak. Meg eleve nem értem miért egy őskövület HDD-t akarsz neki adni, amikor egy ennél 2,5x nagyobb SSD 9000-ért kapható.
2023. júl. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
A HDD-t nem árt valahogy rögzíteni, vagy csak lógna, csapkodna a levegőben egy bukkanónál? Én is pendrive-ot javaslok inkább, nem a legolcsóbb alapján kell mindet megítélni.
2023. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Volt 2db pendrive, egy Verbatim, meg egy Hikvision, mind a kett megadta magát fél év alatt. Talán a hőség miatt. Volt olyan, hogy a telefon töltője majdnem megolvadt, rendesen ragacsos volt.

A HDD-nek lenne hely, mert mellette van egy kis rekesz, abba bele lehet tenni.

Vagy még néztem neten DVD-t, ami 17Gb-os, ha abból vennék párat akkor az is jó lenne, csak nem tudom, hogy a kocsi beolvassa-e a DVD-t, meg ekkora méretűt.

2023. júl. 10. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A drága kétoldalas, duplarétegű dvd helyett vegyél jobb minőségű pendriveot, pl Sandisk, Kingston, azok tovább bírják.

Nem csak a rázkódást nem bírják a merevlemezek, hanem több energiát igényelnek egy pendrivenál, emiatt előfordulhat, hogy lecsatlakozik használat közben vagy el sem indul.

2023. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na de én abból indultam ki, hogy azért szól laptop HDD-ról a kérdés, mert laptopot vinne magával. Hova akarja rakni pontosan az autóban? A rekesz nem határozza meg, a fejegységnek többnyire nincsen SATA portja, az egy számítógépes szabvány, s szabványban egyező adat- és tápcsatlakozó nélkül nyilván nem fog működni. Régi navigációknál volt beépített HDD, de az meg szoftveresen a navigáció fájlformátumával működik csak, zenét nem feltétlenül tudsz rátölteni.

Külső merevlemez házba akarja rakni? Akkor megint egy USB-kábelnél vagyunk, az ugyanúgy egy "nagy pendrive" amire felesleges FM traszmittereket meg tápcsatlakozót kötögetni.

2023. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!