Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem okoz-e károsodást, ha az...

Nem okoz-e károsodást, ha az indító gombbal állítom le a gépet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 11:19
 1/8 anonim válasza:
hát anno kb 10 éve,még öltek érte a suliban az infótanárok :D én is ált úgy kapcsolom ki, hát nekem még semmi gondot nem okozott, de sztem sem használ neki:D
2010. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted? Megnyomod és szabályosan leáll vagy nyomod 4 másodpercig és kikapcsol? Az utóbbi betehetek a fájlrendszernek és majd lesz sírás amikor oda lesznek a családi fotók.
2010. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha megnyomod és elindul a leállítás folyamata, ami rendben végigmegy, akkor semmi gond, az ugyanolyan, mintha start/leállítást nyomsz.

Ha folyamatosan nyomod (és leállítási folyamat közben) kikapcsol, de ilyenkor ha rosszul jön ki a lépés, előbb-utóbb minimum az op.rendszer nem fog megfelelően működni, rosszabb esetben adatvesztésed lesz. Fizikailag nem lesz baja semminek, csak azok a fránya programok...

2010. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De fizikailag is lehet. Az egyik ismerősömnek lett is, már nem lehet op. rendszert telepíteni a HDD-jére.
2010. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem okoz bajt.Régen a kikapcsoló gomb lekapcsolta a hálózatról,abból adódhattak problémák.Ami most van a gépházon,csak egy érzékelő,amihez egy folyamat rendelhető.Alapesetben a szabályos leállítást indítja el,de lehet úgy is,hogy hibernálja,vagy készenlétbe tegye.
2010. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit 12.50-kor írtam természetesen csak a rövid megnyomásra érvényesek.Ha hosszan nyomjuk,akkor az áramellátását szünteti meg,az okozhat károsodást.
2010. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kattints jobb egérgombbal az asztalon. Tulajdonságok>Képernyőkímélő>Energiaellátás...>Speciális

Itt beállíthatod hogy mit csináljon a Be- és Kikapcsoló gomb.

Nincs művelet - ilyenkor nem lehet vele kikapcsolni a gépet, csak be.

Kérdezzen rá - olyan mintha a Startból kapcsolnád ki. Kijön a 3 választási lehetőség: Készenlét, Kikapcsolás, Újraindítás

Készenléti állapot - nem áll le az op. rendszer, csak készenlétben lesz.

Leállítás (alaphelyzetben ez van beállítva) - ettől úgy áll le mintha a Startból kapcsolnád ki.

2010. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a normális leállítást nem tudom végrehajtani, mert valami gigszer becsúszott. Állandóan újraindít. Jelen pillanatban nincs más lehetőségem, hogy kikapcsoljam, mint a bekapcsoló gomb 4 mp.-ig nyomása.
2010. okt. 12. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!