Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális jelenség?

Ez normális jelenség?

Figyelt kérdés

Most volt róla hír, hogy Gigabyte alaplapok sebezhetőek. Gyorsan meglestem listában enyém is ott volt, de meglepődve láttam, hogy elsején ki is adták a frissített BIOS-t hozzá.


Gondoltam kockázatos rendben, de azért ezt most nem ártana megcsinálni. Letöltöttem a file-ot illetve a saját APP-hoz a @BIOS-t.


Annyi segítséget vettem igénybe, hogy ebből indította a file-ból flashelést, ami ugye nem Win alatt flashel, csak elindítja a folyamatot, gép újraindul és alapból a megfelelő menübe kerül és flasheli a rendszert.


Meg is volt szépen minden pipa, ahogy bejött a post kép léptem is be a BIOS-ba, igazából csak XMP-t beállítani meg a venti profilt átrakni Silent-re, ez megvolt F10 Save - Exit.


Aztán itt jött egy furcsa dolog, újraindult ugye jött a csippanás, bejött a post kép, de mielőtt megjelent volna a Win töltést jelző karika újraindult a rendszer magától, aztán rendben bekapcsolt.


Ez normális jelenség lehetett vagy valami gond van?

Párszor azóta újraindítottam, nem vetem észre semmit, csak még nem csináltam ilyesmit, ezért nem tudom az-az újraindulás vajon mi lehetett.


2023. jún. 3. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez normális.

Frissült, újraindult, checkolta, hogy minden okés-e, majd újraindult rendes üzemmódbn. De ha gondolod, a Windowson belül, a rendszerinformációban megnézheted a bios verziót, hogy lásd, hogy minden rendben van-e.

2023. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A verzió rendben F8a, 2023. 06. 01.


Csak ettől ijedtem meg, hogy így újraindult. Mert a flash után ugye csipp azonnal mentem BIOS-ba beállítani, gondoltam akkor már felállt minden a belső rendszerében, aztán ezután jött a nem várt restart.

2023. jún. 3. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem történt, nem csináltál semmi kárt. Amikor frissül egy Firmware, legyen az egy UEFI, vagy egy Router, vagy bármi egyéb, olyankor önállósodik a rendszer, és többször is újraindulhat, nem kell megijedni tőle. Emlékszem egyszer az egyik ismerősöm ijedt meg a router Firmware frissítéskor, amikor nekikezdett úgy villogni, mint egy karácsonyfaégő, és azt hitte, hogy elromlott. Már majdnem kihúzta! Még időben szóltunk neki, hogy hozzá ne nyúljon! És egyébként a Biosra is ez vonatkozik. Bármi is történik, ne húzd ki, és ne áramtalanítsd a gépet! :)
2023. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor rendben.


Nem nagyon merek ilyen kockázatos műveleteket csinálni, csak mivel ezt most írták, hogy elég nagy gond lehet belőle ha ezt a biztonsági rést kihasználják, így gondoltam akkor kénytelen leszek bevállalni a dolgot.

2023. jún. 3. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában nem is kell, de azért évente, vagy félévente egyszer azért jól tud jönni. Követni kell a gyártó által biztosított leírást, és semmi baj nem történhet.
2023. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt olvastam, illetve a linkelt forrást.

2023. jún. 3. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!