Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-Link Archer C5 hardwerhiba....

TP-Link Archer C5 hardwerhiba. Hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés
Egy ilyen típusú routerem megmaradt. Azért kellett cserélmen, mert az Ethernet portok közül egyik sem, valamint a WAN port sem működött rajta. Reset után tudok hozzá csatlakozni a Wifi-n keresztül, sőt, ha több eszközzel is csatlakozom, akkor ezek is tudnak egymással kommunikálni, de vezetéken keresztül "se kép se hang". Mivel már van egy másik routerem, ennek gyakorlatilag már mindegy. Csak gondoltam megpróbálom megjavítani. Nem értek nagyon az elektronikához, de ha csak pl. egy kondit kéne kiforrasztani, vagy ilyesmi, akkor azt megpróbálnám. Már szétszedtem, gondoltam, hogy ha csak forrasztás engedett el, vagy kondi égett szét, akkor azt látni fogom, de szabad szemmel semmi nem látszik rajta. Hátha találkozott már valaki ilyennel. Mi lehet a baja? Hol keressem a hiba forrását?
2023. máj. 13. 10:09
 1/6 anonim válasza:

Sehol, úgysem látod, és az nem szemre megy.

Egy kondi nem csak felrobbanni tud, hanem elmászik az értéke, vagy egy ic vagy kismillió alkatrész egyik része bedöglött, vagy csak elmászott az ertéke.

Kuka, vagy használod a wifi részt.

2023. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Frissits benne firmware-t. Ha nem segit, akkor kuka.
2023. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én értem, de valami csak tönkrement benne. Ha meg típushiba, akkor lehet, hogy valaki tudja mi lehet az, nem? Nincs benne olyan alkatrész, ami mind az 5 fizikai portra hatással lehet? Egyszerre szállt el mindegyik, amennyire emlékszem.


A Firmware frissítés nem segített. Valami hardveres gubanc van benne.

2023. máj. 13. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah, meg "használod a wifi részt". Mire? Mármint írtam, hogy a WAN port sem jó rajta, tehát helyi wifi hálót ugyan tudnék vele csinálni, de nem lenne rajta internet. Talán max repeater-nek lehetne így használni, de nem emlékszem már volt-e ilyen opció a menüjében. Meg dedikált repeaterem van is itthon, de már azokat is nyugdíjaztam mióta mesh-es routerem van. Ezt csak azért próbálnám megcsinálni, mert ha sikerülne, akkor átvinném apumhoz, ha meg nem, akkor mindegy, hogy úgy dobom ki, hogy szétbarmolom, vagy úgy, hogy nem. :)
2023. máj. 13. 20:23
 5/6 anonim válasza:

"Értem én, hogy valami tönkrement benne"

Nagyszerű. A gyengeáramú elektronika egy szakma. A hibakeresés nem saccolgatásból áll. Egy berendezést tudni kell pontosan, hogyan működik, milyen ponton milyen feszültségek, jelek mérhetők, mi mit csinál, milyen szkóppal mérhető jelalak, fesz, áram van adott ponton

Gyárakba ezekhez külön tesztelő berendezések vannak amik leellenőriznek minden pontot. Legtöbbször ezt rajz nélkül, alkatrész pontos belső felépítése nélkül teljesen megvalósíthatatlan. Egyedi alkatrészek, csipek, ic-k, fetek, stb.

Egy ic ben több 100 alkatrész van, egy prociba több ezer. Próbáld megállapítani egy ic funkcióját, lábakon mit kell mérni, és azt meg is mérni, aztán eldönteni, hogy hibás e, és tönkretett e valamit, vagy más tette ezt tönkre.

2023. máj. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös: Klasszikusokat légyszi mindig csak szó szerint idézz! Én nem azt írtam, amit Te idéztél!

"Én értem, de valami csak tönkrement benne. Ha meg típushiba, akkor lehet, hogy valaki tudja mi lehet az, nem?..." Én pontosan ezt írtam! Szóval, ha valaki kimért már hasonlót, vagy csak egyszerűen találkozott már ilyen hibával és meg tudta oldani, akkor talán tud segíteni nekem is (meg másoknak is). Így adnék neki egy esélyt, hogy megpróbálom én is, mert

1, van itthon forrasztóm,

2, egy kondenzátor, ha éppen az a baja, akkor 100 Ft,

3, tudom, hogy a forrasztás is lehet egy külön szakma, de nem szándékozom minősített forrasztó szakmában elhelyezkedni, csak ezt szeretném megpróbálni kicserélni

4: ha véletlenül nem működik utána sem, akkor sem fogok idegbajt kapni, hiszen ettől rosszabb már nem lesz.

Végül 5: ha nem jön ÉRDEMI válasz a kérdésre, akkor kuka és kész. De ha mégis jön és megpróbálom, akkor még akármi is lehet belőle.

2023. máj. 14. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!