Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asrock H55M-LE Bulk tipusu...

Asrock H55M-LE Bulk tipusu alaplapon nem megy az integrált VGA csak ha videokarit rakok bele, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Vettem a fent említett alaplapot tegnap és nem megy az integrál vga hiába kötök rá monitort, a biosba gondoltam megnézem a beállítások között de semmi okosat nem találtam csak pci és pci expressre lehet állitani ennyi.

Gondoltam arra is hogy lehet elállították a boltba eleve, reseteltem a cmos-t de semmi, meg bios defaultsot is kiprobáltam de lövésem sincs....


Ha meg rakok bele a pci-express slotba kártyát akkor meg megy ezt nem értem szerintetek mi van?


2010. okt. 9. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a H55 chipset-es alaplap (amilyen a tiéd is) nem tartalmaz integrált videokártyát, hanem a Core i3 és bizonyos Core i5-ös processzorokba integráltat használja. Ergo ha azt akarod, az előbb említett processzorok közül kell választani. Core i3 vagy Core i5 6xx tartalmaz integrált grafikus chipet.
2010. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha raksz bele kártyát, akkor a belerakott kártya megy, vagy az int. vga? Gondolnám, hogy a belerakott, de akkor nem értem a kérdést :)

Ha nem találsz beállítást (elsődleges v. másodlagos kezelésre, ki/bekapcsolásra stb) akkor gyanítható, hogy az integrált vga körüli rész halott fizikailag. Ez egy asrock alaplapnál (pláne, ha nem volt új) egészen releváns, ne várj tőle sokat.

Viszont pozitív, hogy ezek általában gyengék, tehát ha nem irodai munkára kell, otthon is célszerűbb és praktikusabb egy külső vga-t beletenni és azt használni, független az int. vga kondíciójától.


Megj.: ha tényleg bekakált az alaplap int. vga része, akkor gyanítható, hogy ez csak egy folyamat kezdete. Persze nem törvényszerű, de tapasztalat, hogy ezek után elmegy egyéb dolog is (portok, hang, eth stb), míg végül az egésznek annyi. Persze ez nem kell, hogy két hét alatt (vagy egyáltalán) bekövetkezzen, de lehet rá számítani.

2010. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Wao, hol tart már a tudomány. Előző vagyok, elnézést, megkövetem az első válaszolót.
2010. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

na gyerekek az a szitu hogy core i5 procim van és direkt ugy vettem hozzá az alaplapot mert ehhez átmenetileg nem kell kártyát vennem /pénz hiány/ mivel ez is megy a boltba ugy mondták.


Szóval rádugtam az alaplap integrált vga kivezetésére a monitort és se kép se hang.


Viszont mikor beleraktam haverom videokariját az alaplapba akkor viszont megy a gép...

2010. okt. 9. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, pont ezt írtam az előbb. Milyen Core i5-öd van?
2010. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
i5-750 es van
2010. okt. 9. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Az nem tartalmaz grafikus chip-et, csak a Core i3 és Core i5 600-as széria.
2010. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezt beszoptam?:)
2010. okt. 9. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy is mondhatjuk. Mellé kell egy PCI-E-es videokártya is. A processzorban található amúgy se alkalmas nagyon játékra.
2010. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!