Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hozzám került egy régi p3-as...

Hozzám került egy régi p3-as gép. Hogyan indítsam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Indítás után a dos jön be. Felülre kiírja hogy windows 98. Ha a c meghajtón beírom a cd win parancsot, belelép abba a könyvtárba. A kérdés az lenne, hogy tudom megnézni, télleg rajta van e a win98, ha igen, dos-ból hogyan kell indítani?
2010. okt. 7. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Umm, most az rémlik, hogy a "win"-t beírva elindul a Windows, de ez lehet még a 3.X verziókban volt. Próbáld ki.
2010. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam,nem indult. Csak egy "Bad command or file name" üzenet.
2010. okt. 7. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű dos parancsok:

dir - kilistázza a könyvtárat

cd - könyvtárat vált. (pl. cd programs

A kettővel ide kell navigálnod: C:\windows

Itt meg kell keresned egy .exe fájlt, ami betölti a win98at.

Nem tudom már mi a neve, vagy win.exe vagy win32.exe vagy hasonló lehet... de w-vel kezdődik az biztos... régen volt már... :)

2010. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gábor69 ***** válasza:
... és esetleg gépeld be a "help" parancsot . Elvileg kilistázza az összes lehetöséget . Ott lesz a windows elinditása is .( mint az elöttem felszólaló javasolta)
2010. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!