Brand PC-kben miért nem ajánlott GTX 1650 fölé menni videó kártyában?
Nekem is Brand gépem van.
320W tápegység
Intel I3 6320-as processzor
4x4gb 2400mhz memoria
A tápegységen van egy darab 2x8 pin és egy 6 pines tápcsatlakozó. És elvileg nagyobb kártyákat is elbírna pl újonnan talán az ilyen 110K forint körülieket is. Persze akkor utána processzort is cserélnék. Vagy használtan a gtx 1660 modelleket. Vagy 6gbs gtx 1060-at.
De mégis sokan azt mondják tápcsatlakozó nélküli kártyát keressek még akkor is ha a tápom bírna kicsit erősebb kártyát is. Mégis miért, vannak olyan brand PC-k ahol nem csak a tápegység mérete és csatlakozói lényegesek? Hanem más is és ezért nem ajánlott nagyobb vga bele? Másrészt azt is tudni akarom, hogy ebbe a gépbe milyen processzort tudok betenni maximum. Mert azt pár hónap múlva mindenképp fejleszteni szeretném. Mert ez a proci már Spider Man alatt képes már elég folyamatos akadozást okozni sokszor. Bár a jelenlegi kártyám de egy bivaly.
Ilyen processzor mellé felesleges komolyabb kártya. A max amit beletehetsz az jó eséllyel az i7-7700.
Azért nem ajánlanak komolyabb kártyát, mert ezek a tápok harmatgyengék, nem erre vannak kitalálva. Egy 7700K-t bele lehet kergetni a 90-100Wattba ( szintetikus teszttel 130 fölé is ) és 220W az nagyon kevés a többi cuccnak, beraksz egy közepes kártyát ami bekér 160-180 Wattot és nem marad semmi a többi hardvernek. Nem szerencsés 100% közelében hajtani a tápokat.
Vannak brand PC-k amikben 5-600Wattos táp van, valamint vannak brand munkaállomások amikben akár kilowatt környéki táp is akad. A tied nem ilyen.
Azért, mert ezeket a brand PC-ket nem nagy teljesítményű feladatok (pl. játékok) elvégzésére tervezték.
Beletehetsz te nagy fogyasztású VGA-t, csak nem biztos, hogy a noname tápegység kitudja majd szolgálni.
i5 6600K ami még talán elmenne ebben a PC-ben, BIOS frissítés mindenképp kelleni fog hozzá.
Kérdés, hogy az alaplaphoz lesz e vajon BIOS frissítés.
Egyedi a tápegység a brand gépekben, így nem lehet egyszerűen cserélni, csak gányolással, átalakítókkal. A gyári táp pedig kis kapacitású, csak tápcsatlakozót nem igénylő videokártyát fogad be.
Jelenleg az RTX A2000 a legerősebb ilyen videokártya, ami gyakorlatilag egy RTX 3050 workstation változata.
Az ára miatt egyáltalán nem éri meg, illetve a többség 2-4. generációs irodai gépeket fejlesztene, amikhez túl erős is lenne az RTX, így alatta csak a 1650 jöhet szóba. Nincs átmenet.
1650-nél valamivel gyengébb a 1050ti, az még jó választás ár-értékben, de a 1650 jelentősen jobb.
Illetve ugye a legtöbb irodai gép SFF méretű, tehát csak keskeny, low profile méretű videokártya mehet bele. Egyes modellekbe pedig még azt is megoldották, hogy ne lehessen berakni. Fizikailag úgy oldották meg csak egy slotos kártya férjen be, de a videokártyák mind 2 slotosak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!